عقب گرد دلار

عقب گرد دلار به گزارش سیب پال اعلام جنگ تجاری آمریكا به اتحادیه اروپا سبب عقب گرد دلار در بازارهای ارزی شد.


به گزارش سیب پال به نقل از رویترز، بعد از آن كه این دفعه اتحادیه اروپا قربانی جنگ تجاری كاخ سفید شد، نگرانی ها از تشدید اختلافات بین دو متحد دو سوی اقیانوس و كشیده شدن اقتصاد آمریكا به یك ركود دیگر سبب ریزش دلار در بازارهای جهانی شد.
در آخرین روز از معاملات بازارهای ارزی جهانی، هر دلار به ۱۰۶.۷۶ ین رسید تا به یكی از پایین ترین سطوح خود در طول یك ماه اخیر در مقابل ارز ژاپنی برسد. در مقابل همتای استرالیایی، هر دلار آمریكا با ۰.۰۲ درصد كاهش به ازای ۱.۴۸۰۹ دلار مبادله شد تا ارزش دلار استرالیا از كمترین سطح سه هفته اخیر فاصله گیرد.
شاخص دلار كه نرخ برابری آن در مقابل سبدی از ارزهای جهانی را اندازه می گیرد، با كاهش قابل توجه ۰.۹ درصدی به ۹۸.۸۱۶ واحد رسید و از ركورد دو سال گذشته خود فاصله گرفت.
به نظر می آید با عنایت به تشدید جنگ تجاری آمریكا با شركای تجاری بزرگ خود و كاهش رشد اقتصادی، بانك مركزی آمریكا چاره ای جز كاهش مجدد نرخ بهره برای سومین بار در طول سال جاری نداشته باشد.
كازوشیگه كایدا- تحلیل گر ارشد بازار ارز در موسسه " استیت استریت" اظهار داشت: نظر یكسانی راجع به این كه بانك مركزی آمریكا چه واكنشی به تحولات اخیر نشان خواهد داد، در بازار وجود ندارد اما به نظر می آید كاهش نرخ بهره یكی از محتمل ترین گزینه ها باشد.
از جانب دیگر افزایش امیدواری ها به رسیدن به توافقی بر سر مسئله برگزیت بین انگلیس و اتحادیه اروپا سبب تقویت ارزش یورو و پوند در مقابل دلار شد. بوریس جانسون، نخست وزیر انگلیس كه گفته است برگزیت باید در هر شرایطی تا آخر ماه اكتبر اتفاق بیافتد، پیشنهاد در نظر گرفتن استثناهایی برای منطقه ایرلند شمالی را به اتحادیه اروپا داده است.
در معاملات امروز ارزش هر یورو با ۰.۱۵ درصد افزایش به ۱.۰۹۸ دلار رسید تا ارزش یورو در مقابل دلار طی این هفته ۰.۳۴ درصد افزایش یافته باشد. به مانند یورو، دیگر ارز مهم اروپایی یعنی پوند هم در مقابل دلار دست به پیشروی زد تا جایی كه هر پوند با ۰.۲ درصد افزایش به ۱.۲۲۸۰ دلار رسید. هر فرانك هم به ازای ۱.۰۰۰۷ دلار مبادله شد.
ارزش دلار آمریكا در مقابل همتای كانادایی افزایش و همتای سنگاپوری افزایش یافت تا جایی كه هر دلار آمریكا به ترتیب به ازای ۱.۳۳۳۵ و ۱.۳۸۰۲ دلار كانادا و سنگاپور معامله شد.1398/07/12
14:10:15
5.0 / 5
3709
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است