جزئیات حذف یارانه پردرآمدها، دو علتی كه تابحال برای حذف یارانه پردرآمدها اقدام نشده

جزئیات حذف یارانه پردرآمدها، دو علتی كه تابحال برای حذف یارانه پردرآمدها اقدام نشده به گزارش سیب پال خبرگزاری صداوسیما نوشت: سخنگوی ستاد یارانه تبصره 14 از حذف آزمایشی یارانه 200 هزار نفر از افرادی كه توان مالی بالایی دارند آگاهی داد.


حسین میرزایی، در برنامه تیتر امشب شبكه خبر اظهار داشت: به دو علت تابحال برای حذف یارانه پردرآمدها اقدام نشده است یكی به سبب آن كه داده های مناسب در كشور وجود نداشته و دیگری اجتناب از حساسیت های اجتماعی بود، اما وقتی اقدامی به نفع كشور باشد باید شجاعانه عمل كرد.
آقای رحیم زارع، عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی نیز با مرور سرگذشت پرداخت یارانه و بی اعتنایی دولت ها به فراهم كردن دولت الكترونیك اظهار داشت: باید در سنجش و اجرای آزمون وسع، بیشتر دقت شود و نباید به دنبال حذف یارانه افراد با درآمد پایین باشیم.
سخنگوی ستاد یارانه تبصره ۱۴ در ادامه گفتگو امكان بروز اشتباه در پرداخت یارانه ها را رد نكرد و اظهار داشت: بروز بعضی از مشكل ها به واسطه حساب بانكی افراد است و گاهی تغییر یا فوت سرپرست خانوار و بعضی وقت ها هم تاخیر در پرداخت یارانه از ناحیه بانك هاست.
آقای میرزایی درباره برآوردهای میزان حذف یارانه ها نیز اضافه كرد: برآورد دقیقی ندارد و چیزی حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار میلیارد تومان می شود.
عضو كمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: نباید توزیع عمومی و همگانی یارانه ادامه پیدا كند و مجلس باید با وضع قوانین مناسب دسترسی با اطلاعات بانكی و مالیاتی مردم را فراهم آورد كه اقدامی به نفع كشور است. ۲۳۲۳


منبع:

1398/07/03
14:18:10
5.0 / 5
4544
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است