بورس هفته را با رشد شروع كرد

بورس هفته را با رشد شروع كرد به گزارش سیب پال امروز مجموعا در بورس و فرابوس ایران ۳۹۲ سهم با رشد قیمت و ۱۵۷ سهم با افت قیمت همراه شدند. در نهایت شاخص بورس ۳۵۴۵ واحد و شاخص فرابورس ۶۶ واحد رشد كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران بار دیگر توانست ۳۵۴۵ واحد رشد كند و تا عدد ۲۹۷ هزار و ۷۱۲ واحدی پیش رود. بدین ترتیب این شاخص بار دیگر مقداری به كانال ۳۰۰ هزار واحدی نزدیك شد.
شاخص كل هم وزن هم با ۱۵۱۹ واحد رشد رقم ۸۵ هزار و ۷۶۶ واحدی را پشت سر گذاشت و همینطور شاخص آزاد شناور با ۴۸۲۸ واحد افزایش ۳۴۲ هزار و ۶۷۳ واحدی را تجربه نمود. شاخص بازار اول و دوم هم هر كدام به ترتیب ۲۸۰۷ و ۶۱۷۷ واحد رشد كردند.
معدنی و صنعتی گلگهر، گروه مپنا و ملی صنایع مس ایران هر كدام به ترتیب ۳۴۹، ۲۹۵ و ۲۶۸ واحد در رشد شاخصهای بازار اثرگذار بودند در مقابل فولاد خراسان، بانك اقتصاد نوین، بانك پارسیان به ترتیب ۸۷، ۷۱ و ۴۴ واحد تاثیر كاهشی روی شاخص بازار سرمایه داشتند.
در گروه بانك ها و موسسات اعتباری ۱.۶ میلیارد سهم و اوراق مالی به ارزش ۲۵۳ میلیارد تومان دادوستد شد و بدین ترتیب این گروه بیشترین ارزش معاملات را به دست آورد.
در گروه خودرو هم ۵۷۳ میلیون سهم به ارزش بیشتر از ۱۶۶ میلیارد تومان مورد دادوستد قرار گرفت و در این گروه بیشتر سهم ها با افزایش قیمت روبه رو بودند.
فلزات اساسی، شیمیایی ها، و مواد دارویی در رتبه بعدی از نظر ارزش معاملات قرار داشتند.
فعالان بازار امروز شاهد رشد قیمت ۲۵۶ سهم در بورس تهران و ۱۳۸ در فرابورس ایران بودند همینطور تعداد ۹۵، ۶۲ در فرابورس با افت قیمت روبه رو شدند.
ارزش كل معاملاتب ورس تهران امروز به رقم ۱۵۵ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از چهار میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار هم تا ۳۷۲ هزار و ۷۹۹ پیش رفت.
آیفكس هم با رشد ۶۶ واحدی روبرو شد و تا رقم ۳۹۵۲ بالا رفت. ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۸۱۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات عدد ۱۲۱ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت. تعداد معاملات این بازار عدد ۱۳۱ هزار و ۹ را تجربه نمود.1398/06/30
20:16:37
5.0 / 5
3700
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است