موضع گیری آمریكایی ها درمورد خط اعتباری فرانسه برای ایران

موضع گیری آمریكایی ها درمورد خط اعتباری فرانسه برای ایران به گزارش سیب پال وزیر خزانه داری آمریكا اظهار داشت كه اجرایی شدن خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری پیشنهادی فرانسه برای ایران بدون موافقت آمریكا ممكن نخواهد بود.


به گزارش سیب پال به نقل از پایگاه خبری آمریكایی بل نیوز، استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریكا كه پیشتر گفته بود برنامه ای برای دیدار بین روسای جمهور ایران و آمریكا وجود ندارد، از تداوم راهبرد موسوم به " فشار حداكثری" بر ضد ایران با وجود اخراج جان بولتون اطلاع داد.
وزیر خزانه داری آمریكا در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص موافقت واشنگتن با خط اعتباری پیشنهادی فرانسه برای ایران اظهار داشت: فعلا با این پیشنهاد موافقت نكرده ایم. ما صحبت های صریحی با رئیس جمهور و وزیر دارایی فرانسه در این خصوص داشته ایم. منوچین اضافه كرد: آنها بطور قطع می فهمند كه برای انجام چنین كاری احتیاج به صدور معافیت تحریمی ما دارند و این كاری نیست كه آمریكا هم اكنون بخواهد آنرا انجام دهد.
پیشتر برخی خبرگزاری ها از احتمال موافقت دولت ترامپ با پیشنهاد امانوئل مكرون- رئیس جمهور فرانسه برای اعطای خط اعتباری ۱۵ میلیارد دلاری به ایران بعنوان درآمد صادرات نفتی این كشور تا آخر سال در ازای بازگشت ایران به اجرای كامل توافق هسته ای و ملغی شدن سه گام برداشته شده اطلاع داده بودند.
منوچین در بخش دیگری از سخنان خود ادعا نمود كه تصمیم ترامپ برای به تعویق افتادن افزایش تعرفه بر واردات محصولات چینی از یكم اكتبر به درخواست طرف چینی بوده است. وی ادعا نمود كه آمریكا این كار را برای اثبات حسن نیت خود به طرف چینی انجام داده است و ابراز امیدواری كرد كه چین از اقدامات منفی خود دست بردارد.
وزیر خزانه داری آمریكا در بخش دیگری از سخنان خود ادعا نمود تعرفه های تجاری آمریكا بر روی محصولات چینی به اقتصاد چین آسیب زده است و اضافه كرد: تنها دلیل این كه چینی ها می خواهند به میز مذاكره برگردند تعرفه ها هستند. وی با بیان این كه ترامپ مهارت بالایی در مذاكره دارد اضافه كرد: این رئیس جمهور دارد روی مسائلی كار می كند كه باید ۲۰ یا ۳۰ سال پیش حل می شدند.1398/06/23
14:03:56
5.0 / 5
4720
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است