ركوردشكنی در بورس متوقف گردید

ركوردشكنی در بورس متوقف گردید سیب پال: امروز ركوردشكنی در بورس تهران متوقف گردید و شاخص كل روند كاهشی را پیش گرفت. خودرویی ها نیر بار دیگر توانستند بیشترین ارزش معاملات را تجربه كنند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا؛ امروز (دوشنبه) با باز شدن معاملات بورس تهران شاخص كل بازده نقدی و قیمتی در ابتدای ساعات معاملاتی با مقداری رشد مواجه گردید اما در ادامه روند كاهشی را در پیش گرفت و در نهایت نسبت به روز گذشته ۳۰۵۰ واحد پایین رفت و در تراز ۲۸۳ هزار و ۶۳ واحدی ایستاد.
شاخص كل هم وزن نیز با ۱۱۹۲ واحد كاهش رقم ۷۶ هزار و ۹۹۹ واحدی را تجربه نمود. شاخص آزاد شناور نیز با ۴۲۹۰ واحد كاهش تا رقم ۳۲۲ هزار و ۱۷۴ پایین رفت.
همین طور شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۲۴۶۷ و ۵۰۷۹ واحد كاهش یافتند.
فولاد مباركه اصفهان، ملی صنایع مس ایران، و مخابرات ایران هر كدام به ترتیب ۴۱۹، ۲۰۹ و ۲۰۸ واحد تاثیر كاهشی روی فاكتورهای بازار داشتند. در طرف مقابل فولاد خراسان، سایپا، پالایشگاه نفت اصفهان هر كدام به ترتیب ۱۷۷، ۶۳ و ۴۴ واحد تاثیر افزایشی روی فاكتورهای بازار داشتند.
امروز گروه خودرو و ساخت قطعات بیشترین ارزش معاملات رابه خود اختصاص داد؛ بطوریكه حجم معاملات این گروه از یك میلیارد سهم و اوراق مالی فراتر رفت و ارزش آن به ۲۴۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان رسید. در این گروه بیشتر سهم ها با روند كاهشی در قیمت پایانی روبرو بودند.
در گروه محلول شیمیایی حجم معاملات به ۱۸۲ میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش آن به نزدیك ۱۷۰ میلیارد تومان رسید. گروه فلزات اساسی، سرمایه گذرای ها، مواد دارویی نیز در رتبه های بعدی ارزش معاملات قرار داشتند.
در بورس تهران، تعداد نمادهای مثبت به ۹۷ و تعداد نمادهای منفی به ۲۵۰ رسید اما در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت به ۸۳ و تعداد نمادهای منفی به رقم۱۱۳ رسید.
ارزش كل معاملات بورس به رقم هزار و ۷۲۲ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن ۴.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. تعداد معاملات این بازار نیز رقم ۴۳۱ هزار و ۲۴ تجربه نمود.
آیفكس ۶۲ واحد افت كرد و رقم ۳۷۱۴ واحدی را به ثبت رساند. ارزش معاملات این بازار به رقم ۹۴۵ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات رقم یك و نیم میلیارد سهم و اوراق مالی را تجربه نمود.
منبع:

1398/06/11
18:58:37
5.0 / 5
3661
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , قیمت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است