روز سبز معاملات در بورس تهران

روز سبز معاملات در بورس تهران سیب پال: امروز در بورس اوراق بهادار تهران و فرابورس ایران در مجموع قیمت 446 سهم با رشد و 84 سهم با افت روبرو شد؛ بدین سان شاخص بورس تهران توانست سقف كانال 265 هزار واحدی را بشكند و وارد كانال 266 هزار واحدی شود و باز هم ركوردی تازه به ثبت برساند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۳۱۸۶ واحد رشد كرد و به رقم ۲۶۶ هزار و ۱۲۷ واحدی رسید. همین طور شاخص كل هم وزن با ۱۶۵۹ واحد رشد مواجه گردید و تا رقم ۷۲ هزار و ۱۲۵ واحدی بالا رفت.
شاخص آزاد شناور توانست با ۳۹۳۰ واحد افزایش تا رقم ۳۰۳ هزار و ۷۶۳ واحدی بالا رود. همین طور شاخص بازار اول و بازار دوم هر كدام به ترتیب ۱۷۷۴ و ۸۸۸۴ واحد رشد كردند.
صنایع پتروشیمی خلیج فارس، شركت ارتباطات سیار ایران و پالایش نفت بندرعباس سه شركتی بودند كه بیشتر از بقیه به رشد فاكتورهای بازار كمك كردند. هر یك از شركت های یاد شده به ترتیب ۳۱۶، ۱۹۶ و ۱۴۳ واحد فاكتورهای بازار با رشد مواجه كردند.
در طرف مقابل محدود نمادهای همچون معدنی و صنعتی گل گهر، بانك اقتصاد نوین و مخابرات ایران اهتمام كردند شاخص ها را به سمت پایین هدایت كنند.
امروز نیز گروه خودرو ساخت قطعات توانست بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دهد بطوریكه ۵۱۸ میلیون سهم به ارزش ۱۲۷ میلیارد تومان در این گروه دست به دست شد.
بعد از خودرویی ها محصولات شیمیایی، فلزات اساسی و بانك ها بیشترین ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند.
در گروه خودرو ساخت قطعات بیشتر سهم ها با افزایش قیمت مواجه گشتند. همین طور در گروه محصولات دارویی نیز روند قیمت سهم ها افزایشی بود.
همین طور در گروه های استخراج كانه های فلزی، بانكی و فرآورده های نفتی اكثرا با افزایش قیمت سهم ها مواجه بودیم و در بعضی از سهم ها صف های خرید مشاهده شد.
امروز در بورس تهران تعداد نمادهای مثبت به ۲۹۵ و تعداد نمادهای منفی به ۴۵ رسید. همین طور در فرابورس ایران تعداد نمادهای مثبت ۱۵۱ و تعداد نمادهای منفی ۴۱ نماد بود.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۱۱۵۱ میلیارد تومان رسید كه این رقم ناشی از دست به دست شدن بیشتر از ۳.۱ میلیارد سهم و ارواق مالی بود. تعداد معاملات این بازار به عدد ۳۳۰ هزار و ۷۱۷ نوبت رسید.
آیفكس نیز امروز توانست با رشد بیشتر از ۴۴ واحد در تراز ۳۵۷۹ بایستد ارزش معاملات فرابورس ایران به رقم ۱۰۰۳ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات آن رقم ۲ میلیارد سهم و اوراق مالی را پشت سر گذاشت.
منبع:

1398/05/30
22:07:33
5.0 / 5
3793
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است