تقویت سامانه معاملات پروژه ای در بورس

تقویت سامانه معاملات پروژه ای در بورس به گزارش سیب پال معاون اجرایی سازمان بورس اظهار داشت: برای تقویت هسته معاملات پروژه ای تعریف شده كه با همكاری دانشگاه تهران سامانه بومی و به روز داشته باشیم.


سید مصطفی رضوی در گفت و گو با ایسنا، درباره اقدامات سازمان بورس برای تقویت هسته معاملات اظهار نمود: جدا از اینكه در شركت فناوری اطلاعات برای تقویت و توسعه هسته معاملات برنامه ریزی می شود ما با دانشگاه تهران و دانشگاه شریف هم در این مورد مذاكره كرده ایم.
وی افزود: به خصوص در امتداد تقویت هسته معاملات در حال شروع كار مشتركی با دانشگاه تهران هستیم، چونكه سابقا قراردادی پژوهشی با این دانشگاه از گذشته ها داشته ایم. امیدواریم بتوانیم توسعه سامانه بومی را بعنوان پروژه ای كلیدی به انجام برسانیم. وزارت اقتصاد هم این مساله را شدیدا دنبال می كند.
معاون اجرایی سازمان بورس در پاسخ به اینكه آیا در این پروژه از خارجی ها نیز كمك گرفته می شود، اظهار داشت: در حال انجام این پروژه با ظرفیت های علمی داخلی هستیم ولی مطمئنا هر كاری كه انجام می شود ممكن از از تجارب خارجی هم كمك گرفته شود.
رضوی درباره اینكه چقدر از پتانسیل داخلی در این مورد حمایت می شود، اظهار نمود: بطور قابل توجه به دنبال این مساله هستیم تا گرایش اصحاب IT را به حوزه بورس توسعه دهیم؛ یعنی سوژه تنها توسعه سامانه بومی نیست می خواهیم نظر استعدادهای خوب كشور را به این حوزه جلب نماییم.


 


منبع:

1398/05/27
15:04:31
5.0 / 5
4683
تگهای خبر: اقتصاد , بورس , شركت , معاملات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است