وزیر دارایی انگلیس استعفا می دهد

وزیر دارایی انگلیس استعفا می دهد به گزارش سیب پال به علت اختلافات شدید با نخست وزیر بعدی انگلیس، وزیر دارایی این كشور از سمتش كنار خواهد رفت.


به گزارش سیب پال به نقل از خبرگزاری فرانسه، بعضی از منابع خبری گزارش داده اند كه بوریس جانسون كه سابقه شهرداری لندن و وزارت خارجه انگلیس را در كارنامه خود دارد، بزودی جایگزین ترزا می، نخست وزیر كنونی این كشور خواهد شد. در واكنش به روی كار آمدن آقای جانسون كه از طرفداران سرسخت برگزیت به حساب می آید و وعده داده است كه انگلیس را در ماه اكتبر چه با توافق و چه بدون آن از اتحادیه اروپا خارج خواهد كرد، بعضی از مقامات انگلیسی همچون معاون وزیر خارجه این كشور استعفا كرده اند و فیلیپ هاموند، وزیر دارایی كنونی كه قبلا وزیر خارجه این كشور هم بوده است اعلام نمود از سمتش كنار خواهد رفت.
هاموند در گفتگو با بی بی سی شدیدا نسبت به نتایج منفی خروج بدون توافق انگلیس از اتحادیه اروپا بر روی اقتصاد این كشور ابراز نگرانی كرده است. این اخطار بعد از آن ابراز می شود كه دفتر بودجه انگلیس اعلام نموده بود خروج بدون توافق این كشور از اتحادیه اروپا می تواند مشكلات بیشتر و بزرگ تری برای وضعیت مالی دولت به وجود آورد. این دفتر پیشبینی كرده است كه كسری بودجه انگلیس تا دو سال آینده از مرز ۳۰ میلیارد پوند عبور كند.
در زمان وزارت هاموند، مشكلات مالی انگلیس تشدید شده است بگونه ای كه پیشتر مركز آمار انگلیس در گزارشی اعلام نموده بود كه كسری بودجه این كشور در ماه ژوئن به ۷.۱۵ میلیارد پوند رسیده است كه از سال ۲۰۱۵ تابحال بی سابقه بوده است و نسبت به مدت مشابه سال قبل دست كم دو برابر افزایش یافته است.
هاموند در بخش دیگری از سخنان خود گفت تصور آینده اقتصاد انگلیس در صورت ترك بدون توافق از اتحادیه اروپا برایش دشوار می باشد. پیشتر وزیر دادگستری انگلیس هم گفته بود در صورت نخست وزیری جانسون استعفا خواهد داد.1398/05/01
17:32:47
5.0 / 5
3558
تگهای خبر: اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است