قیمت ارز حج 98 اعلام گردید

قیمت ارز حج 98 اعلام گردید سیب پال: بانك مركزی نرخ ارز برای حجاج را 12 هزار و 790 تومان تعیین كرده و زائران از امروز می توانند نسبت به دریافت این ارز اقدام نمایند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، ارائه ارز مسافرتی برای زائران حج تمتع از امروز شروع شده و شعب ارزی بانك ملی ایران بعنوان بانك عامل ارائه كننده ارز حجاج، نسبت به تشكیل پرونده و ارائه ارز به آنها اقدام می كنند.
برمبنای اعلام این بانك، پرداخت ارز به زائران حج تمتع در تمامی شعب ارزی بانك ملی ایران و حداكثر برای هر زائر ۲۰۰ دلار آمریكا انجام می شود.
میزان ارز پرداختی به زائران حج تمتع در سال قبل نیز ۲۰۰ دلار بوده كه نسبت به سال ۱۳۹۶ به میزان ۱۰۰ دلار كاهش داشته است، بطوریكه در سال های قبل از آن ۳۰۰ دلار بعنوان ارز مسافرتی به حجاج پرداخت می شده است.
بنا بر تاكید بانك ملی ایران، دریافت ارز زائران تنها بعد از ارائه كارت ملی و احراز هویت امكان پذیر است، بدین سبب افرادی كه كارت ملی هوشمند ندارند باید با اصل شناسنامه و رسید پیگیری كارت هوشمند خود به شعب ارزی بانك ها بازگشت كنند.
همین طور در صورتیكه مدیر كاروان از طرف سازمان حج و زیارت كتباً بعنوان نماینده زائران به بانك معرفی شده باشد، پرداخت ارز زائران كاروان مربوطه به وی و به شرط ارائه فرم ها و اسناد تكمیل شده نیز امكان پذیر است.
فروش ارز به زائران حج تمتع امسال فقط به بانك ملی ایران محول شده است.
این در شرایطی است كه قیمت فروش دلار در صرافی های ملی امروز ۱۲ هزار و ۸۰۰ تومان است؛ در واقع بنظر می رسد كه بانك مركزی رقم ارز حجاج را امسال در نزدیكی بازار آزاد در نظر گرفته است.
منبع:

1398/04/12
18:17:15
5.0 / 5
3704
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است