نهاوندیان عنوان كرد

اقامت ۵ ساله برای اتباع خارجی به شرط سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری

اقامت ۵ ساله برای اتباع خارجی به شرط سرمایه گذاری ۲۰۰ هزار دلاری به گزارش سیب پال معاون اقتصادی رئیس جمهوری با اشاره به اعطای مجوز اقامت پنج ساله به اتباع خارجی در كشور اظهار داشت: چنانچه فردی ۲۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری كند از این مزایا بهره مند می شود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، محمد نهاوندیان در نشست با فعالان اقتصادی و مدیران اداری شهرستان و منطقه آزاد چابهار اظهار نمود: اصل ۴۴ مورد تاكید مقام معظم رهبری است و باید با بازتعریف وظایف و راهبردها در این زمینه تسهیل شود.
وی بیان كرد: مناطق آزاد پیشران توسعه هستند و می توانند به توسعه بخش خصوصی كمك كنند.
معاون رئیس جمهوری در ادامه اظهار داشت: ستاد تجارت با افغانستان راه اندازی شده و بزودی ستاد تجارت با پاكستان هم راه اندازی می شود تا بتوان بخشی از مشكلات صادر كنندگان و واردكنندگان را برطرف كرد.
نهاوندیان اظهار نمود: باید در مناطق آزاد شاهد تسهیل و توسعه تجارت باشیم تا سبب برقراری ثبات اقتصادی شود.
وی افزود: واردات در مقابل صادرات طرح بسیاری خوبی است كه در استان سیستان و بلوچستان تجار می توانند با پاكستان و افغانستان مبادلات تجاری داشته باشند و نیازهای مصرف كنندگان دو طرف را برطرف كنند.
معاون هماهنگی و امور اقتصادی رئیس جمهوری اظهار داشت: باید منافع همسایه ها را هم در تجارت و اقتصاد در نظر بگیریم تا به توسعه اقتصادی و امنیت پایدار منجر شود.
نهاوندیان خاطرنشان كرد: تجار و سرمایه گذاران افغانستان تمایل زیادی برای حضور در ایران دارند كه باید زمینه حضور آنان را فراهم نمود.
وی با اشاره به اعطای مجوز اقامت پنج ساله به اتباع خارجی در كشور تصریح كرد: چنانچه فردی ۲۰۰ هزار دلار سرمایه گذاری كند از این مزایا بهره مند می شود.
وی اظهار داشت: تمام موارد مطرح شده از جانب تجار و سرمایه گذاران بر مبنای اولویت پیگیری می شود و تصمیمات خوبی برای حل مشكلات این استان در مركز كشور گرفته خواهد شد.
نهاوندیان بر رفع موانع تولید و صادرات در منطقه آزاد چابهار هم تاكید و تصریح كرد: توجه به تجارت و ترانزیت باعث توسعه این منطقه می شود.
معاون هماهنگی و امور اقتصادی رئیس جمهوری همینطور خاطرنشان كرد: نوسان های ارزی مشكلات زیادی را برای كشور و تجار بوجود آورده است.1398/04/05
12:42:38
5.0 / 5
3849
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , تولید , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است