وعده بانك مركزی روسیه برای تقویت ذخایر ارزی

وعده بانك مركزی روسیه برای تقویت ذخایر ارزی سیب پال: رئیس بانك مركزی روسیه اعلام نمود بزودی ذخایر ارز و طلای این كشور به 500 میلیارد دلار خواهد رسید.


به گزارش سیب پال به نقل از راشا تودی، الویرا نابیولینا گفت تقویت ذخایر طلا و ارز قسمتی از سیاست امنیت ملی روسیه است و بزودی حجم این ذخایر به ۵۰۰ میلیارد دلار خواهد رسید. وی افزود كه این رقم یك هدف برای بانك مركزی نیست و تنها گامی اولیه است كه برای ایجاد حاشیه امن اقتصادی برای روسیه باید برداشته شود.
بگفته رئیس بانك مركزی روسیه، این كشور الان نیز ذخایر طلا و ارز كافی برای غلبه بر بحران های اقتصادی را دارد اما در آینده ای نزدیك این ذخایر تقویت خواهد شد. در ماه آوریل حجم ذخایر طلا و ارز روسیه در شرایطی به ۴۹۲ میلیارد دلار رسید كه این رقم در مقایسه با ماه مارس تقریباً ۴.۲ میلیارد دلار افزایش داشته است.
روسیه هم چنین دارای ذخایر خارجی به شكل حق برداشت مخصوص و اوراق قرضه مبتنی بر دلار و یورو است. روسیه در سال های اخیر با هدف مصونیت در مقابل تغییرات خارجی و داخلی مبادرت به تقویت محسوس ذخایر طلا و ارز خود كرده است.
بعنوان قسمتی از استراتژی گسترده روسیه برای ایجاد یك اقتصاد با ثبات در مقابل شوك های نفتی و تحریم، بانك مركزی مبادرت به كاهش شدید وابستگی خود به دلار كرده است و بر میزان خرید طلای خود افزوده است. شورای جهانی طلا اخیراً اعلام نمود كه در سه ماهه نخست امسال، روسیه بزرگ ترین خریدار طلا بوده است و با افزوده ۵۵.۳ تن طلای جدید به ذخایر قبلی، حجم ذخایر طلای خودرا ۲۱۶۸.۳ تن رسانده است.
منبع:

1398/03/11
15:43:34
5.0 / 5
4149
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است