قیمت طلا و سكه ۵ درصد ارزان گردید

قیمت طلا و سكه ۵ درصد ارزان گردید سیب پال: ایسنا نوشت: یك كارشناس بازار طلا و سكه با اشاره به اینكه كاهش ارزش طلا در بازارهای جهانی و افت دلار با كم كرد و ستد و تقاضا در بازار همراه شده است، اظهار داشت: در هفته گذشته ارزش طلا، انواع سكه و دلار بطور میانگین با كاهش 5 درصدی روبه رو شده و قیمت های بی سابقه ای به ثبت رسیده است.


محمد كشتی آرای در ارتباط با وضعیت بازار طلا و سكه در یك هفته گذشته اظهار داشت: در هفته گذشته قیمت انواع سكه و طلا به واسطه كاهش ارزش طلا در بازارهای جهانی و افت ارزش دلار در بازار داخلی روند نزولی به خود گرفت كه در كنار آن كم كرد و ستد و تقاضا به واسطه تعطیلی میانه هفته و ایام شهادت حضرت امیر نیز به ثبت رسید. این كارشناس بازار طلا و سكه بیان كرد: كم كرد و ستد و تقاضا در بازار طلا در هفته گذشته به پایین ترین سطح خود رسید و بیشترین افت قیمت ها نیز در میانه هفته به ثبت رسیده است. وی اشاره كرد: اونس جهانی در یك هفته گذشته بطور میانگین با ۱۲ دلار كاهش مواجه گردید و در انتهای هفته ارزش آن به ۱۲۷۶ دلار رسیده است و در كنار آن دلار آمریكا در بازار ایران از كانال ۱۴ هزار تومانی به كانال ۱۳ هزار تومانی وارد شده است.
كشتی آرای تصریح كرد: بطور متوسط در هفته جاری ارزش سكه تمام، طلا و دلار با كاهش ۵ درصدی روبه رو شده و ارزش هر قطعه سكه تمام از ۴ میلیون و ۸۲۰ هزار تومان به ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار تومان رسیده است. این كارشناس بازار طلا و سكه با اشاره به اینكه در میانه هفته افت ارزش طلا و سكه حدود ۶.۵ درصد بوده است، اظهار داشت: كاهش تنش های سیاسی و مباحث در رابطه با مسائل بین المللی كاهش ارزش ارز را به دنبال داشت. وی اشاره كرد: هر قطعه سكه تمام طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۴۰ هزار تومان، طرح جدید ۴ میلیون و ۶۲۰ هزار، نیم سكه ۲ میلیون و ۶۲۰ هزار، ربع سكه ۱ میلیون و ۶۹۰ هزار، سكه یك گرمی ۱ میلیون، هر مثقال طلا ۱ میلیون و ۸۲۰ هزار و هر گرم طلای خام ۱۸ عیار ۴۲۰ هزار تومان قیمت گذاری شده اند. كشتی آرای در اختتام اظهار داشت: قیمت طلای خام ۱۸ عیار در ابتدای هفته ۴۳۵ هزار تومان در میانه هفته ۴۰۲ هزار تومان و در انتهای هفته ۴۲۰ هزار تومان بوده و طی ۵ ماه اخیر قیمت های ثبت شده در هفته گذشته بی سابقه بوده است. ۲۲۶۲۲۶


منبع:

1398/03/10
14:02:14
5.0 / 5
4603
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار , سكه و طلا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است