كلاهبرداری به اسم سازمان هدفمندی یارانه ها!

كلاهبرداری به اسم سازمان هدفمندی یارانه ها! به گزارش سیب پال به دنبال اعلام روز گذشته ایسنا به سازمان هدفمندی یارانه ها در خصوص دریافت پیامك های مشكوك با عنوان قطع یارانه، این سازمان امروز اعلام نمود كه دو سایت فیشینگ با هدف كلاهبرداری از مردم با گرفتن اطلاعات هویتی و بانكی افراد تلاش در سوء استفاده از آنها دارند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، سازمان هدفمندی یارانه ها امروز طی اطلاعیه ای اعلام نمود كه سامانه های ثبت نام و اعلام نیازمندی یارانه نقدی به نشانی yon.ir /foii و kishiha.com سامانه های جعلی بوده و با هدف كلاهبرداری از مردم راه اندازی شده اند.
این دو سامانه از راه سرشماره پیامكی ۵۰۰۰۴۳۰۷ به مردم پیامكی را ارسال می كنند در خصوص اینكه در صورت درخواست دریافت یارانه نقدی به این سایت ها رجوع كنند و با پرداخت مبلغ ۲، ۰۰۰ تومان و همینطور عرضه اطلاعات بانكی خود در صف دریافت یارانه نقدی قرار می گیرند.
طبق اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها، این دو سایت از روش فیشینگ برای كلاهبرداری استفاده می نمایند و به عبارتی در حالیكه ظاهرشان كاملاً شبیه ظاهر سایت هدفمندی یارانه ها است، در اصل سایت هایی برای كلاهبرداری هستند كه از این طریق مردم را ترغیب می كنند تا شماره كارت، شماره حساب، رمز دوم، تاریخ انقضای كارت و cvv۲ كارت خویش را در اختیار این سایت ها قرار دهند.
سازمان هدفمندی یارانه ها اطلاعات این دو سایت را در اختیار مراجع قضائی قرار داده كه به علت اتمام ساعت كاری امروز، متوقف كردن آنها به فردا موكول شده است، اما از راه این اطلاعیه از همه مردم تقاضا داریم كه در صورت مشاهده پیامك از سوی این سرشماره و یا دیدن تبلیغات این دو سایت در فضای مجازی از رجوع به آن و در اختیار گذاشتن اطلاعات هویتی و بانكی خود اجتناب كنند.1398/02/23
14:47:36
5.0 / 5
3976
تگهای خبر: بانك , سایت , عرضه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است