كدام كشورها از لیست ارزی خزانه داری آمریكا حذف می شوند؟

كدام كشورها از لیست ارزی خزانه داری آمریكا حذف می شوند؟ سیب پال: منابع آگاه از احتمال حذف هند و افزوده شدن نام ویتنام به لیست جدید وزارت خزانه داری آمریكا خبر دادند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، منابع آگاه به خبرگزاری بلومبرگ اطلاع داده اند كه در گزارش جدید وزارت خزانه داری آمریكا احتمالاً شاهد چندین تغییر خواهیم بود.
لیست دستكاری در نرخ ارز شامل نام كشورهایی است كه با هدف بر هم زدن توازن تجاری، افزایش مزیت رقابتی خود در مقابل سایر كشورها و بر هم زدن تراز حساب های پرداختی، بر خلاف مقررات بین المللی تجاری، مبادرت به دستكاری تعمدی نرخ ارز خود می كنند.
به قول این منابع، مقامات دولت ترامپ تصمیم گرفته اند نام ویتنام را به علت پایین نگه داشتن تعمدی نرخ برابری "دونگ" در مقابل دلار به لیست خود اضافه كنند. خزانه داری آمریكا از مقامات ویتنامی خواسته است در مورد این افترا از خود تا قبل از زمان نهایی شدن گزارش دفاع كنند.
گزارش وزارت خزانه داری آمریكا از دستكاری ارزی دو مرتبه در سال منتشر می شود و انتظار می رود در گزارش جدید، شمار كشورهایی كه نرخ ارز خویش را دستكاری می كنند به ۲۰ كشور افزایش یابد.
این لیست با در نظر گرفتن سه شاخص تهیه می شود كه مازاد حساب تجاری مهم ترین آن است. هر كشوری كه صادرات آن بیشتر از سه درصد واردات آن باشد مورد تحقیق و تفحص وزارت خزانه داری قرار می گیرد.
دونالد ترامپ پیشتر چین، روسیه و اتحادیه اروپا را متهم به دستكاری تعمدی در نرخ ارز خود كرده است. استیون منو چین، وزیر خزانه داری هم در گزارش خود به كنگره، چین را متهم كرده است كه معیارهای لازم ارزی را رعایت نمی كند.
سیاست ارزی همواره یكی از مهم ترین اولویت های دولت دونالد ترامپ در روابط تجاری با دیگر كشورها بوده است و این كشور به علت همین مساله، توافق نامه های جدیدی با كانادا، مكزیك و كره جنوبی امضا نموده است و به دنبال امضای توافقات جدیدی با چین، ژاپن، تركیه و هند است.
از كشورهای ویتنام، ایرلند و مالزی بعنوان كاندیداهای احتمالی ورود به فهرست جدید نام برده می شود. در این فهرست نام كشورهایی چون سوئیس، روسیه، تایلند، اندونزی و چین هم دیده می شود.1398/02/22
13:49:14
5.0 / 5
4553
تگهای خبر: ارز , دلار , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است