نیمی از آمریكایی ها دولت ترامپ را مقصر مشكلات اقتصادی می دانند

نیمی از آمریكایی ها دولت ترامپ را مقصر مشكلات اقتصادی می دانند سیب پال: رشد اقتصادی در سطح جهان رو به كاهش است اما بزرگ ترین مشكل اقتصاد آمریكا احتمالاً ریشه داخلی دارد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، در نظرسنجی صورت گرفته توسط مؤسسه "بنك ریت" از ۱۰۰۰ شركت كننده، فضای سیاسی دولت این كشور در واشنگتن از دید آمریكایی ها بزرگ ترین تهدید مقابل اقتصاد این كشور دانسته شده است كه از زمان شروع انجام این نظرسنجی ها بی سابقه است. مارك هامریك، كارشناس ارشد اقتصادی اظهار داشت: در زمانی زندگی می نماییم كه آمریكا گرفتار قطبی سازی فضای سیاسی شده است و از نظر مردم می فهمیم كه اعتماد آنها به مسئولین برای توانایی و تمایل آنها به حل مشكلات كاهش یافته است.
از طرف دیگر در این نظرسنجی مشخص شده است كه ۵۱ درصد مشاركت كنندگان تغییری در عادت مخارج خود ایجاد نكرده اند و ۲۴ درصد باز گفته اند بیشتر از پیش خرج می كنند. هامریك اضافه كرد: افزایش مخارج در صورتیكه برای ذخیره سازی كالا در آینده باشد می تواند نشانه ای از كاهش اطمینان عمومی به روند اقتصادی كشور تلقی شود.
بعضی از شركت كنندگان افزایش بدهی های آمریكا، نرخ های بهره پایین و تراز حساب جاری آمریكا را همچون دلایلی بر شمرده اند كه اقتصاد آمریكا آماده مواجهه با شوك های اقتصادی بزرگ پیش رو نخواهد بود.
گرگ والیر، استراتژیست بازارهای آمریكا در مؤسسه " ای اف جی" اظهار داشت: جنگ تجاری موجب به زیر كشیده شدن رشد اقتصادی آمریكا شده است.
تروریسم، تنش های سیاسی و اقتصادی فرامرزی، روند نزولی بازارهای سهام، تصمیمات بانك مركزی درباب نرخ بهره و سایر مسائل همچون دیگر تهدیدات برشمرده شده توسط آمریكایی ها بر ضد اقتصاد این كشور بوده اند.1398/02/02
22:18:54
5.0 / 5
3696
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است