آغاز كاهش نرخ سود بانكی

آغاز كاهش نرخ سود بانكی به گزارش سیب پال، به نقل از تسنیم وزیر اقتصاد اظهار داشت: انتظار این است كه بانك ملی در كاهش نرخ سود بانكی نسبت به سایر بانك‌ها پیش قدم گردد.


علی طیب‌نیا در آیین افتتاح موزه بانك ملی ایران كه عصر امروز  برگزار شد اظهار داشت: تبادل اندیشه‌ها و راهكارها در بین نخبگان جامعه می‌تواند راهكار عبور از بحران‌ها را شكل دهد. همچنین با استفاده از تجربه و دانش گذشتگان می‌توان مشكلات جاری كشور را حل و فصل كرد.
وی با بیان اینكه بانك ملی ایران یك میراث فرهنگی برای كشور به حساب می‌آید، گفت: این بانك نمادی از تلاش‌های استقلال‌طلبانه‌ای است كه از سوی گذشتگان برای ایجاد استقلال مالی كشور شكل گرفته است.
به گفته وزیر اقتصاد با برخورداری از 3 هزار شعبه و 40 هزار كارمند تجسمی از دانش انباشته بانكداری در ایران است.
طیب‌نیا با بیان اینكه تلاش‌های انجام شده در بانك ملی در حال حاضر به هیچ وجه كافی نیست، گفت: انتظار ما این است كه این بانك اقدامات اصلاحی خود را بیش از پیش انجام دهد.
وزیر اقتصاد با بیان اینكه رشد اقتصادی پایدار با نظام تامین مالی پویا و كارآمد امكانپذیر است، اظهار داشت: انتظار ما این است كه بانك ملی نقش خود را در تامین مالی بنگاهای كوچك و متوسط به خوبی ایفا كند.
وی با بیان اینكه بانك ملی از پشتوانه 90 ساله فعالیت و ریسك اعتباری صفر برخوردار است گفت: انتظار این است كه بانك ملی در كاهش نرخ سود بانكی نسبت به سایر بانك‌ها پیش‌رو باشد.
طیب‌نیا با بیان اینكه بر اساس قانون بانك‌ها باید دارای مازاد خود را به صورت كامل واگذار نمایند گفت: باید سرعت واگذاری اموال مازاد بانك ملی افزایش پیدا كند.
به گفته وزیر اقتصاد، بانك ملی بایستی در استقرار نظام الكترونیكی بانكداری پیشرفته كمك حال بانك‌ها باشد.
وی در پایان گفت: انتظار وزارت اقتصاد از بانك ملی در جهت ارتقاء سرمایه انسانی این است كه این بانك تلاش بیشتری در این زمینه انجام دهد و در برقراری نظام بانكداری كارآمد نقش خود را به درستی ایفا كند.
1396/04/21
18:46:36
5.0 / 5
5247
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است