۹۸ سال سرنوشت ساز برای استقلال و پرسپولیس

۹۸ سال سرنوشت ساز برای استقلال و پرسپولیس سیب پال: تا اینجای كار دو باشگاه استقلال و پرسپولیس توسط كارشناسان رسمی قیمت گذاری شدند اما این قیمت هنوز توسط هیات واگذاری سازمان خصوصی سازی مورد بررسی قرار نگرفته كه تایید یا رد شود و خیلی ها منتظرند ببینند قیمت چقدر است و چه كسانی این دو باشگاه را می خرند؟


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، سال ۱۳۹۴ بود كه هیأت وزیران مصوبه ای را تأیید كرد كه طبق آن دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، بنگاه های فرهنگی محسوب و در نتیجه نباید به بخش خصوصی واگذار شوند. اما در همان زمان هم بسیاری معتقدند كه این دو باشگاه جنبه ورزشی دارند، نه فرهنگی.
در نتیجه طی این سال ها با این استدلال كه دو باشگاه استقلال و پرسپولیس از طرف هیأت دولت بعنوان بنگاه فرهنگی شناخته شدند واگذاری آنها به بخش خصوصی امكانپذیر نبود، مگر اینكه هیأت دولت بر مصوبه خود، بازبینی می كرد و آن مصوبه را تغییر می داد، در آن صورت این دو باشگاه می توانستند به چرخه واگذاری برگردند.
در سال ۱۳۹۷ مسعود سلطانی فر - وزیر ورزش و جوانان - نامه ای به دولت ارسال كرد و خواهان خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس شد. پس از این نامه زمزمه هایی از موافقت دولت با واگذاری استقلال و پرسپولیس شنیده شد و وزارت اقتصاد هم به همراه وزیر ورزش به هیأت دولت نامه نوشت و اعلام نمود كه موافق این واگذاری است.
پس از گذشت مدتی، هیأت وزیران اعلام نمود كه با خصوصی سازی این دو باشگاه موافق است؛ پس با این اعلام موضع، كارها به دوش سازمان خصوصی سازی افتاد.
باشگاه های استقلال و پرسپولیس باید صورت های مالی خودرا به سازمان خصوصی سازی می دادند تا روند قیمت گذاری آغاز شود، پس از مدتی و با تأخیر، صورت های مالی داده شد و دو باشگاه وارد روند فهرست واگذاری و روند قیمت گذاری شدند.
تا اینجای كار سازمان خصوصی سازی اعلام نموده كه كارشناس رسمی گرفته و آن كارشناس این دو باشگاه را قیمت گذاری كرده است. حالا این قیمت باید به هیأت واگذاری برود تا در صورت تأیید، سرخابی ها به بخش خصوصی واگذار شوند.
بگفته رئیس سازمان خصوصی سازی، در سال ۱۳۹۷ سه بار جلسه هیأت واگذاری با ریاست فرهاد دژپسند - وزیر امور اقتصادی و دارایی - برگزار شده است كه در آنها دستور جلساتی غیر از قیمت گذاری سرخابی ها عنوان شد و هیچ مصوبه قیمتی نداشتیم.
با این حساب باید منتظر باشیم كه امسال پس از تعطیلات، جلسات هیأت واگذاری اجرا شود و نوبت به بررسی قیمت سرخابی ها برسد و دید چه كسانی برای خرید استقلال و پرسپولیس اقدام می كنند.1398/01/03
14:42:54
5.0 / 5
4615
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است