۴۰ درصد از كارمندان كمتر از ۳ میلیون می گیرند!

زیر ۳ میلیونی ها سال دیگر چقدر حقوق می گیرند؟

زیر ۳ میلیونی ها سال دیگر چقدر حقوق می گیرند؟ سیب پال: حدود 40 درصد از كارمندان دولت كمتر از سه میلیون تومان دریافتی دارند كه باتوجه به میزان افزایش مصوب حقوق، در سال آینده حقوق های سه میلیون تومانی به حدود سه میلیون و ۴۷۰ هزار تومان، حقوق های ۲.۵ میلیون تومانی به حدود سه میلیون تومان، حقوق های دو میلیون تومانی به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و حقوق های یك میلیون و ۲۴۰ هزار تومانی به یك میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش می یابد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، گرچه طی سال های اخیر دولت خط كشی و معیار دقیقی برای اقشار مختلف درآمدی اعلام و مشخص نكرده است، ولی آنچه گاهاً هنگام حمایت مالی خود بروز داده نشان از آن داشته كه حقوق های كمتر از سه میلیون تومان را برای حمایت مالی و كالایی ضروری می داند؛ به گونه ای كه در پرداخت یارانه ها این عنوان شده بود كه نباید حقوق كمتر از سه میلیون تومان حذف شود یا در زمان توزیع بسته های حمایتی امسال كاركنان با درآمد كمتر از سه میلیون را محق دریافت كمك مالی دولت دانست.
این در شرایطی است كه این خط سه میلیون تومانی بین برخی نمایندگان و كارشناسان بالاتر بوده و معتقدند كه باید در شرایط موجود اقتصادی و تورمی كه تا بیشتر از ۳۵ درصد (نقطه به نقطه) افزایش داشته است، حقوق های تا ۳.۵ میلیون تومان باز مورد حمایت قرار گیرند.
در همین راستا بررسی وضعیت حقوق های پرداختی دولت به كاركنان خود از این حكایت دارد كه بیشتر از یك میلیون از حقوق بگیران كمتر از سه میلیون تومان در ماه دریافتی دارند.

۴۰ درصد از كارمندان كمتر از ۳ میلیون می گیرند!
دولت در سال به حدود چهار میلیون و ۷۰۰ هزار كارمند و بازنشسته حقوق پرداخت می كند كه در این بین تعداد كاركنان حقوق بگیر به دو میلیون و ۶۳۷ هزار نفر می رسد. از تعداد مجموع حقوق بگیران دریافتی های كمتر از سه میلیون تومان به حدود یك میلیون و ۴۲ هزار نفر اختصاص دارد كه متوسط حقوق آنها به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان می رسد.
همین طور حدود ۹۲۶ هزار نفر یعنی معادل ۳۵ درصد از كاركنان كمتر از ۲.۵ میلیون دریافتی داشته و متوسط پرداختی به آنها به یك میلیون و ۹۸۶ هزار تومان می رسد.

اما جزئیات بیشتر از پرداخت های حقوقی دولت از این حكایت دارد كه در فاصله بین دو میلیون تا دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان فقط حدود ۴۹۱ هزار نفر میزان دریافتی دارند و متوسط حقوق آنها به دو میلیون و ۲۴۰ هزار تومان در ماه می رسد.

۱۶ درصد كاركنان دولت زیر ۲ میلیون حقوق می گیرند

وضعیت حقوق بگیران كمتر از دو میلیون تومان باز به گونه ای است كه حدود ۱۶ درصد از كاركنان كمتر از این رقم دریافت می كنند كه ۴۳۵ كارمند دولت در ماه متوسط حقوق یك میلیون و ۶۲۷ هزار تومانی دارند.

همچنین حدود ۲۸۵ هزار و ۶۵۸ نفر بطور متوسط بین یك میلیون و ۵۰۰ تا دو میلیون تومان دریافتی دارند كه متوسط حقوق آنها به یك میلیون و ۷۸۰ هزار در ماه می رسد.

در این دسته بندی حقوقی حدود ۷۷ هزار و ۸۸۵ نفر از كاركنان باز دریافتی بین یك میلیون و ۲۴۰ هزار تا یك میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارند كه متوسط یك میلیون و ۴۲۰ هزار تومانی را برای این بخش رقم می زند، اما حداقل بگیران دولت یعنی حقوق یك میلیون و ۲۴۰ هزار تومانی در ماه به حدود ۷۱ هزار و ۴۵۷ نفر می رسند.

میزان حقوق های زیر ۳ میلیون در سال آینده

در حالی وضعیت حقوق كاركنان كمتر از سه میلیون تومان در شرایط موجود اقتصادی از طرف كارشناسان و مسئولان سخت ارزیابی می شود كه بحث نحوه افزایش حقوق آنها در سال آینده از چالش های بین دولت و مجلس در جریان بررسی لایحه بودجه ۱۳۹۸ بود و در نهایت افزایش ۴۰۰ هزار تومانی حقوق بطور یكسان و پنج درصد علاوه بر آن به تصویب رسید.

در این شرایط حقوق كاركنان دولت كه سه میلیون تومان است برای سال آینده به حدود سه میلیون و ۴۷۰ هزار تومان می رسد و حقوق های ۲.۵ میلیون تومانی به حدود سه میلیون تومان افزایش می یابد. حقوق های دو میلیون تومانی هم به دو میلیون و ۵۰۰ هزار تومان می رسد و حقوق بگیران یك میلیون و ۲۴۰ هزار تومانی تا یك میلیون و ۷۰۰ هزار تومان افزایش خواهد داشت.

دریافت مالیات از حقوق كاركنان دولت برای سال آینده پلكانی مصوب شده و حقوق های تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان از پرداخت مالیات معاف هستند.
1397/12/22
17:57:32
5.0 / 5
4198
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , كالا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است