كاهش ذخیره ارزی دلاری چین

كاهش ذخیره ارزی دلاری چین به گزارش سیب پال ذخیره ارزی دلاری چین برای اولین بار در هشت ماه گذشته در سپتامبر امسال كاهش یافته است اما این كشور هنوز بیشترین ارزهای دلاری جهان را در بانك مركزی خود دارد.


به گزارش روز جمعه ایرنا نقل از روزنامه چاینادیلی چین، ذخیره دلاری این كشور در ماه سپتامبر امسال 19 میلیارد و 700 میلیون دلار كاهش داشته است.
با این وصف چین هنوز یكهزار و 180 میلیارد دلار ارز دلاری در صندوق دارد كه نشان داده است آمریكا هنوز بزرگترین بدهكار به چین در دنیا به حساب می آید.
وزارت خزانه داری آمریكا در گزارشی آورده كه ذخیره ارزی دلاری ژاپن هم در این ماه پنج میلیارد و 700 میلیون دلار كاهش یافته و به یكهزار و 96 میلیارد دلار رسیده است و این كشور دومین دارنده بزرگ ذخیره ارزی دلاری دنیا بعد از چین است.
با این وصف كل ذخیره ارزی خارجی آمریكا بر مبنای این گزارش در ماه سپتامبر به 6 هزار و 323 میلیارد دلار رسیده است كه از 6 هزار و 269 میلیارد دلار ذخیره دلاری در ماه اوت بیشتر شده است.
ذخیره ارزی چین در انتها ماه اكتبر امسال 700 میلیون دلار افزایش یافت كه برای نهمین ماه متوالی است افزایش می یابد و اكنون میزان این ذخیره كه در رده اول دنیا قرار دارد سه هزار و 100 میلیارد دلار است.


 

1396/08/26
19:15:02
5.0 / 5
4784
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است