در معاملات تالار شیشه ای

ارزش سهام بزرگان بورسی كم شد

ارزش سهام بزرگان بورسی كم شد به گزارش سیب پال امروز بازیگران بازار سرمایه در سهم های بزرگ عموما شاهد كاهش قیمت و در سهم های كوچك اكثرا شاهد افزایش قیمت بودند ارزش معاملات هم نسبت به ابتدای هفته گذشته با رشد همراه بود.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، در نخستین روز معاملاتی بورس و فرا بورس ایران در این هفته، گروه های بورسی بزرگ عمدتاً با كاهش قیمت سهام روبرو شدند و تعدادی گروه های كوچك تر شاهد افزایش قیمت ها بودند؛ به صورتی كه شاخص كل هم وزن بر خلاف نماگر اصلی با رشد مواجه گردید.
نمادهای تأثیرگذار فلزی امروز بار دیگر در شاخص های بازار نقش بسزایی داشتند اما ارزش معاملاتشان امروز به مراتب نسبت به روزهای ابتدایی هفته پیش با كاهش روبرو شد.
امروز شاخص كل بازده نقدی و قیمتی بورس اوراق بهادار تهران ۹۲۴ واحد افت كرد و به رقم ۱۶۴ هزار و ۳۷۰ واحدی رسید. همینطور شاخص كل هم وزن با ۱۰۸ واحد افزایش تا رقم ۳۰ هزار و ۷۲۳ واحدی بالا رفت. شاخص آزاد شناور با ۱۰۴۵ واحد افزایش تا رقم ۱۸۳ هزار و ۷۷۶ پایین آمد و شاخص بازار اول و دوم هر كدام به ترتیب ۷۵۰ و ۱۵۱۵ واحد افت كردند.
فولاد مباركه اصفهان، معدنی و صنعتی گل گهر و ملی صنایع مس ایران امروز بیشترین تأثیر كاهنده را روی شاخص های بازار سرمایه داشتند. هر یك از نمادهای یاد شده به ترتیب ۲۲۷، ۹۹ و ۸۹ واحد تأثیر كاهنده روی شاخص های بازار سرمایه داشتند.
از طرفی بانك صادرات، لابراتوار داروسازی دكتر عبیدی و پتروشیمی فجر از نمادهایی بودند كه تلاش كردند شاخص كل را در سطح بالاتری نگه دارند. هر یك از این نمادها ۸۷، ۴۹ و ۴۷ واحد تأثیر افزاینده روی شاخص های بازار سرمایه داشتند.
امروز گروه بانكی از معدود نمادهایی بودند كه اكثراً با رشد قیمت مواجه گشتند. در بانك صادرات كه جزو تاثیرگذاران روی شاخص های بازار بود، شاهد افزایش پنج درصد نسبت به روز گذشته بودیم. اما در گروه مواد و محصولات دارویی روند قیمت تقریباً نیمی از سهم ها افزایشی بود و این گروه در كنار بعضی از نمادها توانست تأثیر بسزایی در افزایش شاخص هم وزن بگذارد. در گروه فلزات اساسی هم روند قیمت ها با افت همراه بود؛ به صورتی كه خیلی از نمادها تا دو درصد كاهش قیمت را تجربه كردند.
در گروه لاستیك و پلاستیك روند قیمت سهم ها عمدتاً افزایشی بود و در این گروه به جز یك سهم مابقی از یك درصد تا ۴.۵ درصد رشد قیمت را تجربه كردند. همینطور در گروه فعالیت های كمكی و نهادهای مالی واسط شاهد رشد قیمت بودیم به صورتی كه در این گروه تأمین سرمایه ها و بورس ها از نیم درصد تا ۴.۴ درصد رشد قیمت را تجربه كردند. در عین حال در گروه سیمانی و قندی قیمت ها با افت مواجه بود.
در گروه فرآورده های نفتی و كك و سوخت هسته ای قیمت سهم ها عمدتاً كاهشی بود و در گروه استخراج كانه های فلزی هم روند قیمت سهم ها بیشتر افت كرد.
ارزش معاملات بورس تهران به رقم ۴۰۷ میلیارد تومان رسید و حجم معاملات به ۱.۴ میلیارد سهم و اوراق مالی دست پیدا كرد. همینطور تعداد معاملات از رقم ۱۴۳ هزار و ۶۶۰ نوبت گذشت.
آیفكس هم با افت ۰.۸۷ واحدی مواجه گردید و به رقم ۲۰۹۹ واحد رسید. ارزش معاملات فرا بورس ایران رقم ۳۶۱ میلیارد تومان را تجربه نمود و حجم معاملات به رقم ۶۸۷ میلیون سهم و اوراق مالی رسید.1397/12/11
17:49:52
5.0 / 5
3816
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است