بر اساس آمار بانك مركزی

بدهی دولت به بانك مركزی ۴۰ هزار میلیاردی شد

بدهی دولت به بانك مركزی ۴۰ هزار میلیاردی شد سیب پال: بدهی دولت به بانك مركزی در آبان ماه سال جاری به حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان رسید.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، آمارهای جدید بانك مركزی از آن حكایت می كند كه بدهی های بخش دولتی (دولت و شركت ها و مؤسسات دولتی) به بانك مركزی در آبان ماه سال جاری افزایش یافته و به حدود ۶۷ هزار میلیارد تومان رسیده است.
این در شرایطی است كه این بدهی در اسفندماه سال قبل حدود ۵۳ هزار میلیارد تومان و در آبان ماه سال قبل ۶۳ هزار میلیارد تومان بوده است كه بدین سان بدهی بخش دولتی به بانك مركزی در آبان ماه سال جاری نسبت به اسفند ۱۳۹۶، برابر ۲۶.۷ درصد و نسبت به آبان سال قبل ۵.۷ درصد افزایش یافته است.

افزایش حدود ۵۰ درصدی بدهی های دولت به بانك مركزی
مجموع بدهی های دولت به بانك مركزی در آبان ماه سال جاری نسبت به اسفند سال قبل ۴۸.۲ درصد افزایش پیدا كرده و از ۲۷ هزار میلیارد تومان به ۴۰ هزار میلیارد تومان رسیده است.
از طرف دیگر بدهی دولت به بانك مركزی در ماه مذكور نسبت به ماه مشابه سال قبل باز با رشد ۳.۶ درصدی از ۳۸.۵ هزار میلیارد تومان به حدود ۴۰ هزار میلیارد تومان رسید.
بر طبق این آمار، میزان بدهی شركت ها و مؤسسات دولتی در آبان ماه سال جاری به ۲۷ هزار میلیارد تومان رسیده كه نسبت به بدهی این بخش در اسفند سال قبل كه حدود ۲۶ هزار میلیارد تومان بوده، ۴.۳ درصد افزایش یافته است.
بدهی شركت ها و مؤسسات دولتی به بانك مركزی در آبان ماه امسال نسبت به ماه مشابه سال قبل باز ۹ درصد افزایش پیدا كرده است؛ به طوریكه این بدهی در آبان سال قبل ۲۴.۷ هزار میلیارد تومان بوده است.
خبرنگار: پدرام صادقی
دبیر خبر: مریم طاووسی1397/11/19
02:46:48
5.0 / 5
3666
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است