احضار سفیر سوییس به وزارت امور خارجه

احضار سفیر سوییس به وزارت امور خارجه به گزارش سیب پال سفیر سوئیس در تهران، در اعتراض به بازداشت مرضیه هاشمی خبرنگار ایرانی آمریكایی پرس تی وی به وزارت امور خارجه احضار شد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایسنا، سخنگوی وزارت امور خارجه با بیان این خبر اظهار داشت: با عنایت به طولانی شدن بازداشت خانم مرضیه هاشمی شهروند ایرانی و خبرنگار شبكه خبری «پرس تی وی» امروز سه شنبه سفیر سوئیس (حافظ منافع آمریكا) در تهران به وزارت امورخارجه احضار و مراتب اعتراض شدید جمهوری اسلامی ایران درمورد بازداشت غیرقانونی ایشان در آمریكا، توسط مدیركل آمریكا وزارت امور خارجه به سفیر سوئیس ابلاغ گردید.
بهرام قاسمی اضافه كرد: در این ملاقات یادداشت رسمی اعتراض به اقدام مأمورین دولت آمریكا در بازداشت و برخوردهای غیرانسانی و تبعیض آمیز با خبرنگار پرس تی وی كه به منظور دیدار با خانواده اش به آمریكا سفر كرده بود، به سفیر سوئیس تحویل و آزادی فوری و بدون قید و شرط ایشان خواسته شد. در این دیدار همینطور تاكید شد كه برخورد مأمورین پلیس فدرال آمریكا و سكوت سؤال برانگیز مقامهای دولت آمریكا درمورد این واقعه مغایر با تعهدات بین المللی دولت آمریكا و نقض فاحش حقوق بشر و حقوق شهروند خانم هاشمی است و اینگونه اقدامات تبعیض آمیز و نقض حقوق انسانی ایشان توسط دولت آمریكا، باعث مسئولیت بین المللی آن دولت می شود و باید در قبال آن پاسخگو باشد.
سفیر سوئیس در این دیدار اعلام نمود: مبحث را بلافاصله به مقامات مسئول در دولت آمریكا منتقل و نتیجه را به اطلاع وزارت امورخارجه جمهوری اسلامی ایران خواهد رساند.1397/11/02
21:33:12
5.0 / 5
4537
تگهای خبر: وزارت امور خارجه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است