مهلت ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان بورس تمدید گردید

مهلت ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان بورس تمدید گردید به گزارش سیب پال شركت سپرده گذاری مركزی اوراق بهادار و تسویه وجوه (سمات) مهلت ثبت نام سهامداران در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام) را بدون تعیین تاریخ جدید، تمدید كرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، ثبت نام در سامانه سجام از تیرماه امسال شروع شد و مهلت آن تا چهارم دی ماه اعلام شده بود.
همه فعالان بازار سرمایه كشور (بازار اوراق بهادارو بورس های كالا) شامل اشخاص حقیقی و حقوقی، ایرانی و خارجی مكلفند در این سامانه ثبت نام كنند.
به گزارش دوشنبه تارنمای سازمان بورس و اوراق بهادار، در اطلاعیه شركت سپرده گذاری مركزی آمده است: مهلت جدید برای ثبت نام در این سامانه بعد از طرح و تصمیم گیری در هیات مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام می گردد.
سهامداران می توانند با رجوع به تارنمای www.sejam.ir به صورت الكترونیكی ثبت نام كنند.
احراز هویت ثبت نام كنندگان سامانه سجام در بیشتر از 400 دفتر پیشخوان دولت و كارگزارهای منتخب در سراسر كشور شروع شده است.
متقاضیان، با دریافت پیامك از زمان احراز هویت خود آگاه می شوند.
سجام یك سامانه زیرساختی برای شناسایی مشتریان ورودی به باشگاه بزرگ بازار سرمایه ایران است.
همه فعالان این بازار شامل سرمایه گذاران، مشتریان و مدیران نهادها در این سامانه، فقط یك مرتبه برای همیشه اطلاعات خویش را در آن ثبت می كنند و بعد از احراز هویت حضوری قادر به دریافت خدمات مختلف خواهند بود.
از طریق این سامانه اطلاعات هویتی، شماره حساب، شماره تلفن، نشانی الكترونیكی و اقامت دایمی فرد ثبت می گردد و بدین ترتیب، هیچ نهاد مالی به دریافت دوباره اطلاعات آن سهامدار نیاز ندارد.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، «حسن امیری» معاون سازمان بورس و اوراق بهادار، چندی قبل اظهار داشت: با راه اندازی سامانه جامع اطلاعات مشتریان (سجام)، كدهای مشكوك و ناشناخته معاملاتی شناسایی و از وقوع تخلفاتی مانند پولشویی در بورس جلوگیری می گردد.

اقتصام*2022*1961*


1397/10/03
18:31:34
5.0 / 5
4444
تگهای خبر: بازار , بورس , خدمات , سپرده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است