عضو شورای فقهی بانك مركزی :

بانكداری اسلامی عنصر مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است

بانكداری اسلامی عنصر مهم تحقق اقتصاد مقاومتی است سیب پال: عضو شورای فقهی بانك مركزی جمهوری اسلامی اظهار داشت: اجرای طرح بانكداری اسلامی ازجمله مهم ترین عناصر مؤثر در تحقق منویات مقام معظم رهبری در قالب تحقق اهداف متعالی اقتصاد مقاومتی است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، حجت الاسلام سید عباس موسویان روز پنجشنبه در همایش آموزشی، تخصصی بانكداری اسلامی در یزد اضافه كرد: با اجرای كامل سفارش های رهبری و عمل به وظایف، شاهد پیاده سازی بانكداری اسلامی به دور از ربا و اجرای اقتصاد مقاومتی خواهیم بود.
وی به مبحث ربا در كلام وحی در مورد حرمت آن اشاره نمود و خاطرنشان كرد: خداوند متعال در آیات مكرر قرآن دادوستد اسلامی را به روشنی جایگزین ربا كرده است.
موسویان، اهمیت فراگیری احكام و قوانین مربوط به معاملات اسلامی توسط افراد حقیقی، حقوقی و فعالان عرصه اقتصادی را بعنوان یك لزوم خاطرنشان كرد.
وی تصریح كرد: مجموعه كاركنان بانك ها باید بیشتر از دیگران به قوانین اسلامی در حوزه اقتصادی و معاملات آشنا گردند و وظایف خویش را درست انجام دهند، چونكه رسالت خطیری بر عهده دارند.
عضو شورای فقهی بانك مركزی خاطرنشان كرد: مسئولان در رابطه با امور بانكداری همینطور وظیفه دارند با حساسیت و جدیت بیشتری برای اجرای احكام بانكداری اسلامی در جامعه تلاش كنند.
این همایش با حضور تعدادی از مسئولان، كارشناسان و روحانیون در سالن مجتمع فرهنگی غدیر یزد برگزار گردید و به سئوال های حاضران در مورد ربا، بانكداری اسلامی و اجبار آن پاسخ داده شد.
همچنین اهمیت برگزاری دوره های آموزشی و توجیهی برای متصدیان بانك ها و مبلغان دینی مورد تاكید قرار گرفت.
7536/ 2047/


1397/09/30
13:44:27
5.0 / 5
4568
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است