تسهیلات بانكی با كارمزد 2درصد به زندانیان پرداخت میگردد

تسهیلات بانكی با كارمزد 2درصد به زندانیان پرداخت میگردد سیب پال: مدیر شعب بانك قرض الحسنه مهر ایران در كردستان به امضای تفاهم نامه با سازمان زندان ها و مجمع خیرین سلامت اشاره نمود و اظهار داشت: این بانك به زندانیان و افراد بی بضاعتی كه از طرف سازمان زندان ها یا نهادهای حمایتی معرفی شوند، تسهیلات بانكی با كارمزد 2 درصد پرداخت می كند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، شهرام عدل ستا عصر پنجشنبه در یازدهمین سالگرد تاسیس بانك قرض الحسنه مهر ایران گفت: بر طبق این تفاهم نامه، زندانیان آزاد شده ای كه بدنبال احداث شغل هستند و بیمارانی كه توان پرداخت هزینه های درمانی خودرا ندارند، حتی در صورت نداشتن سپرده، می توانند تسهیلات با نرخ سود 2 درصد دریافت نمایند.
وی اشاره كرد: پرداخت این نوع تسهیلات كم بهره در امتداد كمك به ایجاد اشتغال برای زندانیان آزاد شده و اقشار ضعیفی است كه از پرداخت هزینه های درمانی ناتوان هستند.
مدیر شعب بانك قرض الحسنه مهر ایران اضافه كرد: بتازگی با شركت ملی فرش ایران باز تفاهم نامه ای امضا كرده ایم كه بر طبق آن، كسانی كه می خواهند فرش بخرند، می توانند از تسهیلات این بانك تا سقف 200 میلیون ریال استفاده كنند.
وی افزود: طرحی در بانك قرض الحسنه مهر ایران نمایش شده كه طبق این طرح، خیرین می توانند مبلغی را (هر چند اندك) بعنوان وقف در اختیار این بانك قرار دهند تا از محل وجوه آن، تسهیلات به اقشار ضعیف پرداخت گردد.
عدل ستا با اشاره به اینكه این بانك بالاترین رشد منابع را در میان بانك های استان در 2 پارسال داشته است، تصریح كرد: امسال یك هزار و 700 میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه به 17 هزار نفر در استان كردستان پرداخت كرده ایم.
رئیس خانه صنعت و معدن كردستان هم در این مراسم رسالت اصلی بانك ها را كمك به پروژه های عمرانی و تولیدی اعلام نمود و اظهار داشت: بانك ها باید در امتداد پشتیبانی از تولید و اقتصاد و بدنبال آن توسعه استان گام بردارند.
عبدالله كاردانی تسهیلات پرداختی بانك قرض الحسنه مهر ایران را بسیار ثمین دانست و اضافه كرد: انتظار داریم این بانك نرخ كارمزد تسهیلات را در امور خیریه به صفر برساند.
نماینده مجمع خیرین كردستان هم اظهار داشت: در سال 96 و امسال 120 نفر را برای دریافت تسهیلات به بانك قرض الحسنه مهر ایران معرفی كردیم.
كریمی با اشاره به اینكه نرخ سود تسهیلات پرداختی این بانك 2 تا 4 درصد است، اضافه كرد: امیدواریم بانك های دیگر باز در امتداد پرداخت تسهیلات كم بهره و كمك به نیازمندان ما را كمك كنند.
بانك قرض الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه 15 هزار میلیارد ریال و با مشاركت بانك های دولتی در 22 آذرماه سال 1386 راه اندازی شد و با 300 شعبه شروع به كار كرد.  این بانك الان مالك شبكه ای از 568 شعبه در سراسر ایران است.
در حال حاضر این بانك در استان كردستان هم با 14 شعبه و 79 نفر پرسنل مشغول به فعالیت هستند.
7355/9102


1397/09/23
12:36:52
5.0 / 5
4499
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است