رئیس سازمان بورس اعلام كرد:

تامین مالی 500 میلیارد تومانی در حمل و نقل ریلی از بازار سرمایه

تامین مالی 500 میلیارد تومانی در حمل و نقل ریلی از بازار سرمایه به گزارش سیب پال رئیس سازمان بورس اوراق بهادار اظهار داشت: تابحال نزدیك به 500 میلیارد تومان از منابع مالی بازار سرمایه برای توسعه حمل و نقل ریلی كشور استفاده شده، كه با عنایت به گستردگی این بازار، رقم بسیار ناچیزی است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، «شاپور محمدی» روز یكشنبه در همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی در محل همایش های صداوسیما اضافه كرد: بازار سرمایه این انعطاف را دارد كه با استفاده از ابزارهای مالی مختلف نظام تامین مالی را در بخش های مختلف حمل و نقل خصوصاً ریلی اجرا نماید.
وی یادآورشد: بین سال 1390 تا 1395 مجموع اوراق بهادار بخش ریلی انتشار یافته از راه بازار سرمایه حدود 92 میلیارد تومان بود اما در سال 1395 این رقم به 51 میلیارد تومان افزایش یافت و در سال 1396 به 135 میلیارد تومان رسید.
رئیس سازمان بورس اوراق بهادار افزود: كل اوراق بخش ریلی امسال كه از راه بازار سرمایه تامین مالی شده تابحال به 160 میلیارد تومان رسیده است.
محمدی اظهار داشت: ایران در میان كشورهای اسلامی دارای متنوع ترین ابزارهای مالی در بازار سرمایه است و باید از این ظرفیت خوب برای تكمیل زیرساخت های مختلف كشور استفاده گردد.
به گفته وی، تكمیل زیرساخت ها در اقتصاد كلان آثار بسیار مثبتی دارد هرچند كه امكان دارد در بازگشت سرمایه ابهاماتی وجود داشته باشد در حالیكه این بخش به رونق سایر بخش های اقتصادی منجر میگردد.
وی اضافه كرد: تامین مالی مبتنی بر اوراق بدهی كه حالا گردش مالی آن به بیشتر از 90 هزار میلیارد تومان رسیده ظرفیت بسیار خوبی برای تامین منابع مالی مورد نیاز برای توسعه حمل و نقل ریلی است كه می توانیم با اختصاص آن به بخش خصوصی از این ظرفیت به خوبی به نفع اقتصاد ملی استفاده نمائیم.
محمدی با تاكید بر اینكه «وظیفه قانونی ماست كه برای توسعه كشور به اقتصاد ملی كمك كنیم» افزود: بازار سرمایه می تواند همانند معاملات بخش انرژی در بازار سرمایه بلیت های فروخته شده را بر طبق قراردادهای سلف، آینده را به زمان حال منتقل كند.
رئیس سازمان بورس اظهار داشت: همه مقررات حاكم بر بازار بورس بسیار شفاف و شركت های تامین مالی بازار سرمایه می توانند با استفاده از روش های مختلف و ابزارهای مالی، سرمایه مورد نیاز صنعت حمل و نقل ریلی را عملی كنند.
وی اشاره كرد: وظیفه سازمان بورس تامین مالی ارزان قیمت است كه با انتشار اوراق و مهندسی آن و با استفاده از ابزارهای متنوع مالی، تامین سرمایه را برای بخش خصوصی عملیاتی كند.
«در این زمینه نمی توان توسعه بخش های مختلف حمل و نقل هوایی دریایی و ریلی و زمینی را نادیده گرفت.»
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، همایش فرصت های سرمایه گذاری و تامین مالی در حوزه حمل و نقل ریلی با حضور دست اندركاران صنعت حمل و نقل ریلی و شركت های تامین سرمایه در مركز همایش های بین المللی صدا و سیما در حال برگزاری است.
اقتصام** 1108**9132 ** 2023


1397/09/11
15:16:41
5.0 / 5
3804
تگهای خبر: ابزار , ارز , اقتصاد , بازار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است