بانك مركزی:

مشكل موسسات مالی حل می شود

مشكل موسسات مالی حل می شود به گزارش سیب پال، به نقل از ایسنا رئیس كل بانك مركزی در كمیسیون امنیت ملی اظهار داشت كه طی دو سه ماه آینده مشكلات كلیه موسسات مالی را حل خواهیم كرد.


رئیس كل بانك مركزی در كمیسیون امنیت ملی گفت كه تلاش می‌كنیم طی دو سه ماه آینده مشكلات كلیه موسسات مالی را حل كنیم.
 
 اشراقی معاون حقوقی و امور مجلس نیروی انتظامی و مسئولان پولی و مالی برخی دستگاه های امنیتی برای بررسی مشكلات ایجاد شده برای سپرده گذاران در موسسات مالی و پولی برگزار شد
 
رئیس كل بانك مركزی در این جلسه با اشاره به سابقه موسسات مالی و پولی  گفت:‌ بنده در ابتدای كارم نسبت به خطر موسسات مالی و پولی هشدار لازم را دادم چون در شرایطی كه نرخ سود سركوب شده و تورم بسیار بالا است، مثلا باعث رشد این گونه  موسسات می‌شود.
 
وی توضیح داد:‌ این گونه موسسات با وعده سود بیشتر شكل می گیرند و پول های مردم را جمع می‌كنند. عمده‌ترین فعالیت آن‌ها نیز بازپس دهی برخی از سپرده‌ها و خرید ملك بوده است كه با توجه به ركود ملك و كاهش سپرده گذاری ایجاد بحران طبیعی است.
 
سیف اضافه كرد: در حالیكه با توجه به  قیمت كارشناسی املاك تراز موسسات درست بود اما واقعیت این بود كه كسی برای آن كارشناسی‌ها پولی پرداخت نكرده است. ما برای حل مشكلات راه حل ارائه كردیم تا در اولین فرصت مشكل را حل  كنیم. در دراز مدت اجازه فعالیت به چنین موسساتی را نمی دهیم. سعی می‌كنیم ظرف دو الی سه ماه آینده مشكلات كلیه موسسات را حل كنیم.
 
حیدری معاونت نظارت بانك مركزی نیز در این جلسه ضمن تشریح نحوه عملیات هر یك از موسسات و سپرده سپرده گذاران گفت باید به نحوی عادلانه دارای های موجود را بین سپرده گذاران كلان و خرد به نسبت دریافت سپرده‌هایشان توزیع كنیم.
 
بعد از توضیحات مسئولان بانك مركزی نمایندگان عضو كمیسیون امنیت ملی همچون دهقانی، كریمی قدوسی، ذوالنوری، كواكبیان، نقوی حسینی، برزگر، رضایی،‌ برومندی، جمالی،‌ حسن بیگی و نوریان نقطه نظرات خود را مطرح كردند.
 
در جمع بندی كمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس با ابراز تاسف وضعیت موسسات مالی و اعتباری و مشكلات فراوان پیش آمده برای مردم بر ضرورت حل هر چه سریعتر مشكلات و بازپرداخت پول سهامداران با مدیریت و تدبیر بانك مركزی و برخورد قاطع متخلفان تاكید كرد.
 
در ابتدای این جلسه نیز ابوالفضل حسن بیگی به عنوان رئیس كمیته امنیت آب انتخاب شد. او به جای برومندی كه در سال دوم مجلس به عنوان نائب رئیس كمیسیون انتخاب شد، رئیس كمیته امنیت آب شده است.
1396/04/20
20:09:21
5.0 / 5
4774
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است