12 هكتار زمین شهرك های صنعتی خراسان شمالی واگذار شد

12 هكتار زمین شهرك های صنعتی خراسان شمالی واگذار شد سیب پال: بجنورد- رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی خراسان شمالی اظهار داشت: در نیمه نخست امسال 12 هكتار زمین در شهرك های صنعتی استان به سرمایه گذاران واگذار شده است.


سیاوش وحدت روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: در نیمه نخست امسال 43 قرار داد سرمایه گذاری در شهرك های صنعتی استان منعقد شده كه در این زمینه، 12 هكتار زمین واگذار شده است.
رئیس هیات مدیره و مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی خراسان شمالی اضافه كرد: پارسال، 12 هكتار زمین در شهرك های صنعتی استان به سرمایه گذاران واگذار شد.
وی اظهار داشت: در نیمه نخست امسال چهار طرح در شهرك های صنعتی استان به بهره بردای رسیده است كه این واحدها با 43 میلیارد ریال سرمایه گذاری برای 35 نفر شغل بوجود آورده اند.
وحدت با اشاره به اینكه این طرح های تولیدی در اسفراین، شهرك كارگاهی بجنورد و مانه و سملقان به بهره برداری رسیده است خاطرنشان كرد: اكنون 173 طرح صنعتی در شهرك های صنعتی استان در دست ساخت و ساز است كه با بهره برداری از ان، برای یكهزار و 500 نفر شغل تولید می گردد.
وی با اشاره به اینكه نیمه نخست امسال چهار واحد مستقر در شهرك های صنعتی استان كه غیر فعال بودند، توانستند به چرخه تولید بازگردند تصریح كرد: این واحدهای تولیدی با پرداخت تسهیلات و یا حل مشكلات مدیریتی دوباره فعال شدند.
وحدت تصریح كرد: برای ارتقای توانمندی و آموزش فعالان و سرمایه گذاران در شهرك های صنعتی استان، امسال، بازدید از 20 نمایشگاه داخلی و خارجی انجام شده است.
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی خراسان شمالی با اشاره به پیگیری برای دریافت مطالبات از سرمایه گذاران در شهرك های صنعتی استان اظهار داشت: اكنون سرمایه گذاران 21 واحد صنعتی مستقر در شهرك های صنعتی استان بابت خرید زمین، 960 میلیون ریال بدهكار هستند.
وی درباره پیگیری برای تعیین تكلیف طرح های راكد در شهرك های صنعتی استان اظهار داشت: امسال سه مورد طرح راكد در شهرك های صنعتی استان منجر به فسخ قرار داد شد و برای 9 مورد هم مهلت داده شده است.
وحدت اضافه كرد: با پیگیری های انجام شده، بانك با ترهین محل اجرای 20 طرح صنعتی مستقر در شهرك های صنعتی استان موافقت كرده است.

* 5 واحد تولیدی در معرض جانشینی بانك
وی با اشاره به اینكه اكنون پنج واحد صنعتی مستقر در شهرك های صنعتی بجنورد در معرض جانشینی بانك است اظهار داشت: بانك ها حق ندارند بدون هماهنگی كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، برای واحدهای صنعتی اجرائیه صادر كنند.
مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی خراسان شمالی تصریح كرد: بر مبنای مصوبات كارگروه تسهیل و رفع موانع تولید، قرار نیست بدون هماهنگی این كارگروه، بانك ها جانشین واحدها شوند.
خراسان شمالی دارای 9 شهرك و پنج ناحیه صنعتی است و تابحال بیشتر از 240 واحد تولیدی در شهرك های صنعتی استان به بهره برداری رسیده كه برای آن بیشتر از 2 هزار میلیارد ریال سرمایه گذاری شده است.
7185/ 6042


1397/07/21
14:36:32
5.0 / 5
3626
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است