سقوط نرخ دلار با هجوم ارزهای خانگی به چهارراه استانبول

سقوط نرخ دلار با هجوم ارزهای خانگی به چهارراه استانبول سیب پال: تهران- چهارراه استانبول از قبل از ظهر دوشنبه شاهد هجوم شهروندان برای فروش دلارهای خانگی بود به گونه ای كه تا عصر، فروشندگان به دنبال فروش ارزهایشان بودند اما دلالان با عنایت به ریزش شدید قیمت ها از خرید خودداری می كردند یا با قیمت های بسیار پایین پیشنهاد می دادند.


قیمت های ارز حدود دو تا سه هزار تومان امروز در حال سقوط و هم بازار دلالان شلوغ است.
خبرنگار ایرنا استان تهران بعدازظهر امروز عازم چهارراه استانبول و میدان فردوسی شد تا وضعیت میدانی فعالیت صرافی ها و خرید و فروش ارز توسط دلالان را گزارش كند.
ابتدای حضور خبرنگار ایرنا دلالان و برخی صرافی ها قیمت دلار را 16 هزار و 100 تومان اعلام می كردند و این درحالی بود كه تا قبل از ظهر، قیمت این ارز حدود 18 هزار تومان گزارش شده بود.
هنوز یك ساعت از حضور خبرنگار ایرنا در خیابان فردوسی نمی گذشت كه با ورود بیشتر فروشندگان خانگی به بازار، قیمت دلار به كمتر از 15 هزار تومان ریزش كرد؛ این روند همچنان ادامه یافت به صورتی كه اكنون قیمت ها به كمتر از 14هزار تومان رسیده است.
یكی از حاضران به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: به دلیل سقوط یكباره قیمت ارز، فروشندگان(دلالان) بازار را رها و محل را ترك كردند تا بیشتر ضرر نكنند.

** پای صحبت عمو حسین
خبرنگار ایرنا در ادامه به یكی از دلالان كهنه كار ارز كه با عنوان «عمو حسین» شناخته می گردد برخورد؛ فردی بالای 60 سال كه وقتی خویش را مقابل خبرنگار ایرنا دید تلاش كرد بخشی از سفره گلایه هایش را باز كند.
او درباره نوسانات نرخ ارز اظهار داشت: «همه این نوسانات جنگ روانی است برای خراب كردن بازار؛ قیمت را پایین می كشند تا مردم برای فروش هجوم بیاورند.»
این دلال كه اصرار داشت دولت را مقصر این وضعیت بازار ارز ارائه كند، اضافه كرد: البته چند نفر آدم پولدار هستند كه در این وضعیت با كارهایشان جیب ملت را خالی و جیب خودشان را پر می كنند.

** صرافی های منفعل
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، بیشتر صرافی های محدوده چهارراه استانبول تا میدان فردوسی یا خرید و فروش ارز انجام نمی دادند یا قیمت های درج شده روی تابلوهایشان با قیمتی كه حضوری اعلام می كردند، متفاوت بود.
این درحالی بود كه بعدازظهر امروز بیشتر حاضران در این محل به دنبال فروش ارز بودند و دلالانی را جست و جو می كردند كه ارزهایشان را با نرخ بیشتری بخرد.
خبرنگار ایرنا در مدت حضور خود در این محل با خریداران ارز مواجه نشد و حاضران هم می گفتند كه دلالان اصلی به دنبال سقوط قیمت های ارز، محل را ترك كرده اند و امروز فعالیت ندارند بلكه تعداد محدودی دلال خرده پا در محل حاضرند.
برپایه گزارش گروه اقتصادی ایرنا ریزش نرخ ارزهای عمده و انواع مسكوكات طلا از بامداد امروز به دنبال ورود ارزهای خانگی به بازار تا عصر ادامه یافت و هر سكه تمام بهار آزادی طرح جدید هم 250 هزار تومان ارزان گردید.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا طی چند روز اخیر هیات دولت محدویت های ورود ارز مسافر به كشور را برداشت و هم خرید و فروش ارز توسط صرافی های دارای مجوز را آزاد اعلام نموده است.
تهرام/3225/ 1008


1397/07/09
21:55:17
5.0 / 5
3986
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , خرید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است