بانك مركزی ناظر پولی به خراسان شمالی اختصاص دهد

بانك مركزی ناظر پولی به خراسان شمالی اختصاص دهد سیب پال: بجنورد- دبیر هماهنگی كمیسیون بانك های خراسان شمالی با اشاره به وجود مشكل نبود ناظر پولی در استان اظهار داشت: درخواست ها در این باره به استاندار و نمایندگان مجلس شورای اسلامی منعكس شده است و انتظار می رود بانك مركزی ناظر پولی به این استان اختصاص دهد.


علی اصغر هدایتی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به اینكه هر شعبه از بانك در وضعیت استاندارد باید 80 درصد از منابع خویش را به مصرف برساند اظهار داشت: اگر میزان مصارف از این میزان بیشتر شود مشمول جریمه می شوند و بانك مركزی به ازای افزایش میزان مصارف 34 درصد جریمه اعمال می كند.
وی با اشاره به اینكه بالا بودن میزان مصارف در بانك ها به معنای زیان ده بودن است تصریح كرد: اثرات و تبعات بالا بودن مصارف بانكی، در سود و زیان و تراز نامه نمود پیدا می كند.
دبیر هماهنگی كمیسیون بانك های خراسان شمالی اضافه كرد: یك راهكار برای حل مشكل كه به استانداری پیشنهاد شده، تعریف خط اعتباری ویژه برای استان است.
وی با اشاره به اینكه خراسان شمالی استان محروم بوده و از لحاظ اقتصادی ضعیف است اظهار داشت: از بانك مركزی یك خط اعتباری ویژه برای استان در نظر بگیرد، در صورتیكه این خط اعتباری باشد، بانك های استان مشمول جریمه بانك مركزی نمی گردد.
هدایتی با اشاره به اینكه ناظر پولی بانك مركزی، كار مدیریت نقدینگی بانك های استان را برعهده دارد اضافه كرد: بانك مركزی از طرفی بانك ها را به دلیل عدم رعایت حد مجاز نقدینگی بالا بودن میزان مصارف مشمول جریمه می كند و از سویی ناظر پولی به ما اختصاص نداده، مشكلات را مضاعف كرده است.
به گفته دبیر هماهنگی كمیسیون بانك های خراسان شمالی، در سال های پیش ناظر پولی در استان مقیم بود اما این فرد بازنشسته شد و بعد از آن، ناظر پولی برای استان تعیین نشده است.
13 بانك در كمیسیون بانك های دولتی خراسان شمالی عضو است.
7185/ 6042


1397/06/06
14:09:23
5.0 / 5
4147
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است