معاون استاندار كردستان:

100 درصد سهم تسهیلات اشتغال پایداری روستایی كردستان جذب شود

100 درصد سهم تسهیلات اشتغال پایداری روستایی كردستان جذب شود سیب پال: سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری كردستان اظهار داشت: با عنایت به اهمیت اشتغال روستایی در توسعه استان، 100 درصد سهم تسهیلات در نظر گرفته شده برای این بخش باید جذب و در اختیار متقاضیان قرار گیرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، حسین فیروزی روز یكشنبه در نهمین جلسه كارگروه اشتغال استان تصریح كرد: سهم اعتبارات اشتغال پایداری روستایی استان 2 هزار و 600 میلیارد ریال است كه تابحال یك هزار و 300 میلیارد ریال آن تخصیص یافته كه از این مبلغ، یك هزار و 30 میلیارد ریال به متقاضیان پرداخت شده است.
وی در مورد تسهیلات200 میلیارد ریالی اشتغال فناوری اطلاعات هم اضافه كرد: حدود 90 میلیارد ریال از این میزان غیر قابل جذب است كه برای جلوگیری از بازگشت این اعتبار، به صورت شناور به بخش كشاورزی تعلق می گیرد تا در فرصت باقی مانده از آن استفاده گردد.
فیروزی با اشاره به اینكه همه ما نسبت به دو حوزه اشتغال خانگی و تسهیلات اشتغال خرد حساس هستیم، تصریح كرد: بانك ها در سال قبل حمایت خوبی انجام دادند و امسال هم با عنایت به فراگیر بودن افراد در محدوده جغرافیایی استان امیدواریم كه به صورت ویژه مورد توجه قرار گیرد.
معاون هماهنگی و توسعه منابع انسانی كردستان پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و حمایتی را در ارتقای معیشت خانوارها موثر دانست و تصریح كرد: از مدیران، فرمانداران و روسای بانك ها انتظار عملكرد 100 درصدی در جذب و پرداخت این اعتبارات را داریم.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی كردستان هم در این جلسه پیش بینی نمود 350 میلیارد ریال اعتبار باقی مانده تخصیصی سهم اشتغال پایدار روستایی تا آخر هفته دولت پیگیری و از جانب بانك ها پرداخت گردد.
برهان صلواتی با اشاره به اینكه كردستان آماده بررسی و معرفی طرح ها به بانك ها در بخش 50 درصد دوم است، تصریح كرد: برای تسریع در روند پرداخت تسهیلات مرحله دوم، طرح های مختلفی به ارزش چهار هزار و 200 میلیارد ریال به بانك ها ارسال شده است.
مدیركل تعاون، كار و رفاه اجتماعی در مورد معرفی طرح های مختلف به كارگروه ملی هم اظهار داشت: مجموع طرح های معرفی شده به كارگروه اشتغال كشور 15 مورد به میزان 2 هزار میلیارد ریال است كه از این تعداد چهار طرح به مبلغ 340 میلیارد ریال به دلیل اصلاح برگشت خورده و بقیه طرح ها هم در بانك ها و دستگاه های اجرایی در حال بررسی هستند.
صلواتی در مورد پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی افزود: در این بخش استان عملكرد خوبی داشته بطوریكه از سهم 198 میلیارد ریالی اختصاصی تابحال 162 میلیارد ریال پرداخت شده است.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، تسهیلات تصویب شده در حوزه اشتغال كردستان از محل اعتبارات سال 96 حدود 10 هزار میلیارد ریال بود كه تابحال 50 درصد از این سهمیه به بانك ها ابلاغ گردیده و شورای اشتغال استان و كارگروه های شهرستانی هم طرح هایی بیشتر از سهمیه 50 درصدی به بانك ها معرفی كرده اند.
این میزان تسهیلات در سه حوزه منسجم شامل 6 هزار و 420 میلیارد ریال اشتغال فراگیر، 2 هزار و 600 میلیارد ریال اشتغال پایدار روستایی و 335 میلیارد ریال برای مشاغل خانگی است.
3034/ 3020


1397/05/28
23:42:14
5.0 / 5
4174
تگهای خبر: اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است