روپیه هند سقوط كرد

روپیه هند سقوط كرد سیب پال: دهلی نو- روپیه واحد پول هند در هفته جاری به كمترین میزان ارزش خود در مقابل دلار آمریكا رسید.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، به قول كارشناسان، نگرانی از تنش های تجاری مختلف در جهان كه اكنون با سقوط ارزش لیر تركیه همراه شده است از عواملی بود كه سبب شد روپیه، قدرت خویش را در برابر دلار از دست بدهد.
مساله نوسان ارزش روپیه در مقابل دلار در ایام گذشته به مبحث اصلی رسانه ها و دغدغه بزرگ مقامات هند تبدیل شد.
روزنامه 'اكونومیك تایمز'، با اشاره به اینكه روپیه هند با وجود دخالت بانك مركزی این كشور روز دوشنبه 1.09 تا 1.59 درصد ارزش خویش را در مقابل دلار آمریكا از دست داد و به قیمت 69.93 روپیه در مقابل هر دلار معامله شد، نوشت: قبل از آغاز تجارت ارز محلی در هند، روپیه در بازار سنگاپور ( ان دی اف) از خود ضعف نشان داده بود و دلالان مبادرت به فروش ارز های بازار های درحال ظهور مانند روپیه در مقابل دلار كردند. در داخل هند هم ارزش آن به شكل بی سابقه ای كاهش پیدا كرد.
انیندیا بانرجی تحلیل گر ارز در شركت مالی كوتاك در این خصوص اظهار داشت: سقوط لیر تركیه نگرانی ها در مورد تنش های تجاری را افزایش داده است و سرمایه گذاران به دنبال تامین امنیت دارایی های مورد حمایت دلار هستند. این ضعف بر روپیه در بازارهای محلی هند هم تاثیر گذاشته است.
دلالان اعلام كردند: بانك ها برای جلوگیری از سقوط ارزش روپیه مبادرت به فروش دلار كرده اند.
در سال جاری روپیه هند 7.2 درصد از ارزش خویش را در مقابل دلار آمریكا از دست داده است و همچنان یكی از ارزهای آسیایی با بدترین عملكرد به حساب می آید.
اما علاوه بر روپیه هند، لیر تركیه، روبل روسیه و پسو آرژانتین هم ارزش خویش را به شدت در مقابل دلار آمریكا از دست داده اند. از ابتدای سال جاری تابحال ارزش این ارز ها بین 15 تا 40 درصد كاهش یافته است.
آساق**267**1424


1397/05/26
13:15:00
5.0 / 5
4364
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , دلار
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است