برخی بانك ها در صدور اجرائیه بدهكاران تخلف كردند

برخی بانك ها در صدور اجرائیه بدهكاران تخلف كردند سیب پال: بجنورد- عضو كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه بدهكاران بانكی با مبلغ كمتر از یك میلیارد ریال تا اول مهر فرصت دارند برای امهال وام خود اقدام نمایند اظهار داشت: اقدام بانك ها در خصوص صدور اجرائیه برای آنها مغایر قانون است.


علی اكبری روز یكشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: گاها بانك ها طلب كاران را به واسطه صدور اجرائیه در فشار گذاشته اند كه در این باره در حوزه انتخابیه، به بانك ها تذكر داده شده است كه این روند، مغایر قانون است و بدهكاران بانك ها، تا اول مهرماه امسال فرصت دارند تا برای پرداخت اصل وام و بهرمندی از بخشودگی، اقدام نمایند.
وی اضافه كرد: عده ای گلایه دارند كه برخی بانك ها با صدور اجراییه آنان را به دستگا قضا معرفی می كنند این در شرایطی است كه قانون تا اول مهر ماه فرصت داده است و دولت در صورت تامین اعتبار، سود و جریمه دیركرد را پراخت و وام تسویه می گردد.
نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی تصریح كرد: ازاین رو معرفی به دستگاه قضا، عملی مغایر قانون است.
وی درباره بخشودگی سود و جریمه وام های زیر یك میلیارد ریال اظهار داشت: این امر از سال 95 آغاز و در سال 96 تمدید گردید اما دولت نتوانست به صورت كامل اجرایی كند.
اكبری اظهار داشت: این قانون برای سال سوم در سال 97 تمدید گردید تا اول مهرماه وام های زیر یك میلیارد ریال در صورت تامین نقدینگی دولت به بانك رجوع
در صورت پرداخت اصل وام، و سود و جرمیه را دولت می پردازند و وام تسویه می گردد.

* واردات محصولات تراریخته تنها با نصب برچسب
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی به پیگیری های مجلس برای جلوگیری از واردات محصولات تراریخته اشاره نمود و اظهار داشت: در برنامه ششم، برنامه ای برای پیشگیری از ورود محصولات تراریخته مورد پیگیری قرار|گرفت اما سوداگران اقتصادی تلاش كردند كه این قانون را به انحراف بكشانند.
وی خاطرنشان كرد: بر مبنای قانون، محصولات تراریخته صرفا با مجوز جهاد كشاورزی و با نصب برچسب به كشور وارد می گردد تا مردم بدانند كه این محصولات ارگانیك نیست و تراریخته است.
7185/ 6042


1397/05/07
14:36:58
5.0 / 5
4783
تگهای خبر: بانك , محصولات , واردات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است