پنج شهر كردستان هوشمند می گردد

پنج شهر كردستان هوشمند می گردد سیب پال: سنندج - رئیس امور شعب بانك مسكن كردستان اظهار داشت: این بانك طرح شهر هوشمند را با همكاری دستگاه های اجرای در پنج شهر این استان اجرا می كند.


جلال الدین سلیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا تصریح كرد: بانك مسكن با شهرداری و برخی دستگاه های اجرایی در سه شهر سقز، دیواندره و كامیاران برای اجرای طرح شهر هوشمند تفاهم نامه امضا نموده است.
وی اضافه كرد: با هدف توسعه خدمات بانكی و دسترسی مردم به این خدمات این تفاهم نامه ها با شهرداری و برخی دستگاه های اجرایی مرتبط در دو شهرستان سنندج و قروه هم در حال انجام می باشد.
سلیمی افزود: این طرح با هدف ساماندهی پرداخت های خرد همچون خدمات آب، برق، گاز و كرایه تاكسی ها، عوارض های شهرداری، كرایه اتوبوس ها و بوفه هوشمند مدارس، پاركینگ های اتوماتیك، نانوایی ها و پاركنیگ های طبقاتی اجرا می گردد كه در مرحله اول آن پرداخت كرایه تاكسی ها در اولویت است و اجرای باقی خدمات بعد از تكمیل زیرساخت ها آغاز می گردد.
وی خاطرنشان كرد: در یك ماه گذشته فاز اجرای تكمیل زیرساخت ها و فضای اجرای نرم افزاری شهر هوشمند در شهرستان های دیواندره و سقز آغاز شد كه در مرحله اول اجرای این تفاهم نامه ها با ناوگان حمل و نقل در حال انجام می باشد.
سلیمی استقبال استفاده این خدمات از جانب مردم را لازمه تحقق كامل اهداف این طرح در شهرها دانست و اظهار داشت: بانك مسكن كردستان در نظر دارد با عنایت به اهمیت و لزوم بانكداری الكترونیكی این خدمات را در قالب درگاه های الكترونیكی مناسب در عرضه خدمات دستگاه های مختلف تولید كند.
مدیر امور شعب بانك مسكن كردستان با اشاره به اینكه این طرح از جانب شركت انفورماتیك بانك اجرا می شود، تصریح كرد: به منظور پشتیبانی از استارت آپ ها و فعالان حوزه نرم افزاری استان در نظر داریم از توان آنها در طراحی و اجرای نرم افزار شهر هوشمند استفاده نماییم.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، شهر هوشمند به شهری گفته می گردد كه داری شش معیار اصلی زندگی هوشمند جدید همچون اقتصاد، حمل نقل، محیط، شهروندان، روش زندگی و در آخر مدیریت اداری هوشمند باشد.
كار و خرید از دور، بانكداری الكترونیكی، آموزش و درمان از دور نمونه عملی و مصداق فعالیت هایی هستند كه ضمن فراهم آوردن زمینه آزادی بیشتر وقت مردم و فضاهای شهری سامانه های موجود واحد كلی شهر و عرصه های همگانی را دگرگون می سازند.
توافق نامه شهرهای جدید هوشمند بین وزارت راه و شهرسازی و بانك مسكن سال قبل به امضا رسیده است.
بانك مسكن در استان كردستان دارای 24 شعبه است كه 10 مورد از این شعبات در شهر سنندج و 14 مورد هم در سایر شهرستان ها خدمات رسانی می كنند.
3034/9102


1397/04/15
13:26:08
5.0 / 5
4766
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است