اعتراض واردكنندگان با ارز ۴۲۰۰ تومانی به انتشار اسامی: اسرار تجاری مان پیش رقبا لو می رود!

اعتراض واردكنندگان با ارز ۴۲۰۰ تومانی به انتشار اسامی: اسرار تجاری مان پیش رقبا لو می رود! سیب پال اعتراض واردكنندگان با ارز ۴۲۰۰ تومانی به انتشار اسامی: اسرار تجاری مان پیش رقبا لو می رود!


به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین، بعضی از واردكنندگان كالا با استناد به اینكه انتشار میزان ارز تخصیصی در كنار نوع كالای وارداتی و اسم شركت می تواند قدرت رقابت آنها را در بازار در كنار رقبا از میان ببرد، تاكید كرده اند كه با این روند تمایلی به واردات كالا در ماه های آتی با ارز 4200 تومانی ندارند.
عباس آرگون، عضو هیات نمایندگان اتاق تهران هم در این خصوص به خبرنگار ما اظهار داشت: هر چند شفافیت از حلقه های مفقوده اقتصاد ایران است اما وقتی مقرر است مبحث شفاف سازی در حوزه بنگاهی معنا یابد باید مسائلی را مد نظر قرار داد.
وی با تاكید بر اینكه اعتراض برخی در خصوص افشای اطلاعات تجاری شان در این راستا موضوعیت دارد، اظهار داشت: وقتی فهرست به این صورت منتشر می گردد و اطلاعات انبوه، آن هم به صورت خام در اختیار مردم قرار می گیرد با چند اتفاق روبرو می شویم اول اینكه امكان دارد این شائبه پیش آید كه تمامی وارد كنندگان و كسانی كه اسامی شان در لیست قرار دارد، مرتكب خلاف شده اند. وی اظهار داشت: وجه دوم مبحث هم این است كه با این پیش فرض خلافكاران واقعی هم به درستی در جامعه شناسایی نمی شوند. آرگون با تاكید بر اینكه پاسخ به این نكته كه هدف از افشای این چنین اطلاعات چیست؟ اهمیت بالایی دارد، افزود: باید روی این مورد بررسی بیشتری صورت گیرد. ما هم موافق شفافیت هستیم اما نباید به اسم شفافیت سرمایه های اجتماعی را نشانه رفت. وی رفتار این چنینی را برخورد با معلول خواند و اظهار داشت: باید برای تولید شفافیت در اقتصاد، چرایی تولید شرایط رانتی را مورد بررسی قرار داد چون كه وقتی یارانه ارزی در این سطح اعطا می شود، طبیعی است كه همه متقاضی استفاده از آن باشند.
رییس جمهور پیش از این با استناد به لزوم تنویر افكار عمومی و تولید شفافیت، خواهان انتشار اسامی تمامی واردكنندگانی شد كه بر اساس ارز 4200 تومان، نسبت به واردات كالا به كشور اقدام نموده اند. روز گذشته بانك مركزی نسبت به انتشار اسامی برخی شركت ها در این قالب اقدام نمود و گزارش های رسیده نشان داده است فهرست دومی هم بنا بر اعلام بانك مركزی بزودی منتشر خواهد شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم پیش تر اسامی واردكنندگان گوشی موبایل كه ارز 4200 تومانی را در مقطع زمانی 22 فروردین تا آخر خرداد را دریافت كرده بودند، اظهار داشت. بر مبنای اعلام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات شركت های وارد كننده گوشی تلفن همراه در دو ماهه اخیر 220 میلیون یورو برای واردات گوشی دریافت كرده بودند. پیش بینی می گردد اسامی واردكنندگان خودرو هم بزودی اعلام گردد چون كه وزارت صنعت، معدن و تجارت از ارسال اسامی واردكنندگان به بانك مركزی اطلاع داد. 223223

1397/04/11
22:30:57
5.0 / 5
4085
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است