بیمه میگو و ماهیان پرورشی در خوزستان آغاز شد

بیمه میگو و ماهیان پرورشی در خوزستان آغاز شد سیب پال: اهواز - مدیر گروه خدمات بیمه ای بانك كشاورزی خوزستان اظهار داشت: كار بیمه میگو و ماهیان پرورشی گرمابی و سردابی خوزستان با هدف پشتیبانی از تولید و سرمایه تولیدكنندگان، ارتقای امینت غذایی و صیانت از اشتغال مولد از روز چهارشنبه آغاز شد.


محمد آلاله روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: دوره بیمه میگو و ماهیان پرورشی از مرحله ذخیره سازی 'لارو' تا برداشت تولید است.
وی با اشاره به اینكه امسال برای اولین بار تعرفه بیمه میگوی پرورشی 20درصد كاهش و در عوض حداكثر پرداخت غرامت به خسارت دیدگان افزایش یافته اظهار داشت: كاهش تعرفه بیمه میگوی پرورشی با هدف ترغیب بیشتر آبزی پروران به بیمه محصولات و فرآورده های آبزی صورت گرفته است.
آلاله با اشاره به اینكه 50 درصد حق بیمه پرورش دهندگان میگو و ماهی را دولت به صورت یارانه پرداخت می كند از عموم پرورش دهندگان میگو و ماهی خواست حداكثر تا آخر تیر نسبت به بیمه فرآورده های تولیدی خود اقدام نمایند.
به گفته مدیرگروه خدمات بیمه ای بانك كشاورزی خوزستان، حدود 120مرزعه پرورش میگو در چوئبده آبادان می توانند زیرپوشش بیمه قرار گیرند.
كشت میگوی پرورشی در خوزستان در اردیبهشت شروع و برداشت آن اوایل مهر شروع می گردد.
پارسال حدود یك هزار و 350 تن میگوی پرورشی و 63هزار تن ماهی گرمابی و سردابی در استان خوزستان تولید شد.
استان خوزستان بعد از گلستان دومین مقام آبزی پروری در كشور را دارد.
6065/ 6037


1397/03/25
12:40:14
5.0 / 5
4540
تگهای خبر: بیمه , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است