74 طرح اشتغال خراسان شمالی تسهیلات گرفتند

74 طرح اشتغال خراسان شمالی تسهیلات گرفتند سیب پال: بجنورد- مدیر كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار داشت: 74 طرح اشتغال با ثبت در سامانه كارا، 14 میلیارد و 200 میلیون ریال تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری دریافت نمودند.


حسن نوری روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا تصریح كرد: سه هزار و 750 میلیارد ریال اعتبار از محل صندوق توسعه ملی و بانك های عامل برای بحث اشتغال به این استان اعلام گردید كه از این میزان 70 درصد آن معادل 2 هزار و 630 میلیارد ریال سهم این استان است.
وی اضافه كرد: در صورت جذب 70 درصد سهم می توانیم برای جذب 30 درصد هم طرح معرفی نماییم.
این مسئول خراسان شمالی با اشاره به اینكه تابحال 50 درصد تسهیلات به بانك های عامل این استان ابلاغ گردیده است اضافه كرد: یكهزار و 203 میلیارد و 75میلیون ریال اعتبار به بانك های این استان ابلاغ گردیده است.
نوری تصریح كرد: تابحال پنج هزار و 348 نفر طرح اشتغال خویش را در سامانه كارا ثبت نام كرده اند كه از مجموع این تعداد یكهزار و 200 طرح توسط كمیته فنی بررسی، 452 طرح معرفی و 74 طرح هم تسهیلات پرداخت شده است.
وی اضافه كرد: شعار دولت تدبیر و امید تولید اشتغال است كه این امر هم با هدف و برنامه بوده است كه همسو با این برنامه بخش خصوصی و نظام بانكی هم باید كمك كنند و متقاضیان كار هم در این زمینه باید با برنامه پیش بروند.
وی تصریح كرد: عرضه برنامه ها و بسته های مختلف برای تولید اشتغال می طلبد كه دستگاه های اجرایی در رابطه با كار و بانك ها هم تغییر كنند و فعال تر شوند تا بتوانیم از این فرصت استفاده نماییم و جوابگوی برنامه ها باشیم.
مدیر كل تعاون، كار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار داشت: برای موفقیت در اجرای طرح ها، برنامه های آموزشی مرتبط با كارآفرینی به راه افتاده است كه سبب می گردد تا شغل های پایدار تولید و همینطور از انحراف هم جلوگیری شود.
نرخ بیكاری استان سال گذشته 11.8 درصد بود كه این رقم امسال به 9.9 درصد كاهش یافت؛ استاندار خراسان شمالی هم قول داده است این نرخ در سال 1400به كمتر از 5 درصد برسد.
هم اكنون سهم اشتغال استان در بخش كشاورزی 39.6 درصد، صنعت 24.3 درصد و خدمات 36.1 درصد است.
سهم این استان در اشتغال حوزه كشاورزی بیش از میانگین كشوری است اما در بخش صنعت و خدمات پایین تر است؛ خراسان شمالی با دارا بودن 344 هزار هكتار عرصه كشاورزی، ظرفیت بسیار بالایی برای تولید اشتغال در این حوزه دارد كه می توان با راه اندازی كارخانه ها و صنایع تبدیلی و تكمیلی مرتبط در این بخش اشتغال پایدار زیادی تولید كرد.
3007/ 6042


1397/03/17
20:42:54
5.0 / 5
4125
تگهای خبر: بانك , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است