31هزار میلیارد ریال در زیرساخت های خراسان شمالی هزینه شد

31هزار میلیارد ریال در زیرساخت های خراسان شمالی هزینه شد سیب پال: بجنورد- عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه تلاش های خوبی در دولت تدبیر و امید در خراسان شمالی انجام شده است اظهار داشت: دولت 31 هزار میلیارد ریال برای توسعه زیرساخت های این استان هزینه كرده است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا علی قربانی روز پنجشنبه در نشست شورای اداری خراسان شمالی تصریح كرد: امسال هم اقدامات خوبی در دست پیگیری است و بیش از پنج هزار میلیارد ریال برای خط ریلی جوین - اسفراین - بجنورد مصوب شده و 510 میلیارد ریال اعتبار هم به پروژه راهسازی بجنورد - جنگل گلستان اختصاص یافته است.
نماینده مردم بجنورد، راز و جرگلان، گرمه، جاجرم و مانه و سملقان در مجلس شورای اسلامی اضافه كرد: گاها گفته می گردد چرا نقدها زیاد است، البته نقد به این معنا نیست كه كاری انجام نشده، بلكه كارهای خوبی پیگیری شده است اما ذات و خصوصیت دستگاه نظارتی و نماینده مجلس نقد و بیان مشكلات و كمبود ها است.
قربانی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینكه خیلی از مشكلات جامعه كمبود اعتبار و یا وجود مسائل خارجی نیست اضافه كرد: خیلی از مشكلات ناشی از فرآیندهای اجرایی و پیچ و خم های دست و پاگیر اداری تولید می گردد و گاها می گردد با یك خط، قانون را اصلاح و موانع را برطرف كرد.
وی با اشاره به اینكه دستگاه ها و نهادهای مختلف باید در چهار چوب قانون فعالیت داشته باشند اظهار داشت: اكنون قانونی برای صدا و سیما نداریم این در شرایطی است كه هر نهاد و هر دستگاه باید در چهارچوب قانون حركت نماید.
وی درباره شفاف سازی میزان حقوق كاركنان اظهار داشت: مقرر است كه حقوق، مزایا و دستمزد كاركنان دستگاه ها و نهادهای مختلف به غیر از بعضی از نهادها به صورت شفاف در سامانه ای ثبت گردد تا مردم از آن اطلاع داشته باشند.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به اینكه نسبت اعتبارات جاری به عمرانی كشور، 87 به 13 درصد است اظهار داشت: ایران در زمینه نسبت هزینه های جاری به تولید ناخالص ملی در رتبه های آخر كشورهای دنیا قرار دارد.
قربانی تصریح كرد: البته بالا بودن میزان بودجه جاری به عمرانی به این مفهوم نیست كه كاركنان ما حقوق بالایی دریافت می كنند زیرا 92.5 درصد از كاركنان در كشور زیر 40 میلیون ریال حقوق دارند.
عضو كمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینكه تنها یك درصد از كاركنان حقوق بالای 100 میلیون ریال دریافت می كنند تصریح كرد: 2 درصد از كارمندان هم حداقل حقوق یعنی 13 میلیون و 500 هزار ریال حقوق دریافت می كنند.
7185/ 6042


1397/03/11
12:31:30
5.0 / 5
4456
تگهای خبر: تولید , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است