حمایت دولت تایلند از مواضع برجامی ایران، در سفر نوبخت به بانكوك چه گذشت؟

حمایت دولت تایلند از مواضع برجامی ایران، در سفر نوبخت به بانكوك چه گذشت؟ سیب پال حمایت دولت تایلند از مواضع برجامی ایران، در سفر نوبخت به بانكوك چه گذشت؟


به گزارش سیب پال به نقل از خبر آنلاین، محمدباقر نوبخت در سخنرانی خود در هفتاد و چهارمین اجلاس اسكاپ كه با حضور نمایندگان ۶۶ كشور برگزار گردید تاكید كرد: مبنای خیلی از نابرابری ها نظام بین الملل بی اخلاقی و رفتارهای خارج از هنجارهای مقبول بین المللی و عدم التزام به تعهدات پیشین است.
سخنگوی دولت در سخنرانی خود در این اجلاس تصریح كرد: فكر می كنم ما نمایندگان كشورها ی منطقه در این كمیسیون پراهمیت منطقه ای بیش از سایرین و به خوبی آگاهی داریم كه برای مثال مسؤولیت خدشه به یك پیمان مهم بین المللی همانند «برجام» كه پایبندی جمهوری اسلامی ایران به آن، ۱۰ بار مورد تأیید آژانس بین المللی انرژی اتمی قرار گرفته، برعهده كیست؟ معاون رییس جمهوری با بیان اینكه ایران همواره به تعهدات بین المللی خود پایبند بوده است اضافه كرد: هم اكنون جمهوری اسلامی ایران بعنوان یك كشور متعهد به تعهدات بین المللی، برنامه ششم توسعه ملی خویش را اجرا می كند. تقویت اقتصاد دانش محور با توسعه فناوری پیشرفته در موضوعات بسیار گسترده یكی از موضوعات كلیدی می باشد كه در اجرای برنامه موردنظر قرار گرفته است. وی تاكید كرد: جمهوری اسلامی ایران در جهت كاهش مخاطرات بلایا و تولید تاب آوری شامل ارتقاء سطح تأمین مالی و بسیج منابع موردنیاز برای كاهش مخاطرات بلایا، به گرمی از هرگونه همكاری و حمایت توسعه دولت ها و سازمان های منطقه ای كه به دستیابی اهداف تعریف شده برای مركز اپدیم منجر، استقبال می كند. حمایت تایلند از مواضع برجامی ایران نوبخت در جریان سفر خود به تایلند همینطور با پرایوت چان اوچا نخست وزیر این كشور دیدار و درباره روابط دو كشور گفتگو و تبادل نظر كرد.
نخست وزیر تایلند در این دیدار با بیان اینكه ایران به تعهدات خود در مبحث برجام به خوبی عمل كرده است، بر حمایت كشورش از مواضع جمهوری اسلامی ایران در مبحث برجام حمایت تاكید كرد.
وی همچین خواهان گسترش همه جانبه روابط بانكی و تجاری تهران - بانكوك شد و آمادگی خویش را برای شركت در اجلاس سران كشورهای آسیایی كه در اكتبر سال جاری میلادی در ایران برگزار می گردد اعلام كرد.
نوبخت هم در این دیدار ضمن اشاره به ظرفیت های تجاری و اقتصادی موجود میان دو كشور برای توسعه همكاری تهران - بانكوك، بر ضرورت برگزاری شناسایی و تقویت این ظرفتیها تاكید كرد.
قدردانی معاون دبیركل سازمان ملل از ایران
رییس سازمان برنامه و بودجه كشور در این سفر همینطور با خانم شمشاد اختر، معاون دبیر كل سازمان ملل و رییس كمیسیون اسكاپ هم دیدار و درباره مسایلی همچون اپدیم و موضوعات مورد بحث اجلاس هفتاد و چهار اسكاپ گفت و گو كرد.
نوبخت در این دیدار بر حمایت همه جانبه از استقرار و فعالیت دفتر اپدیم در ایران تاكید و تصریح كرد: آماده بكارگیری ظرفیت های متنوع و گسترده ایران در مسیر توسعه فناوری محورو علمی و همینطور تاسیس شركت های دانش بنیان به منظور مدیریت اطلاعات بلایا هستیم.
شمشاد اختر، معاون دبیر كل سازمان ملل متحد هم در این دیدار ضمن قدردانی از تلاشها و حمایت های دولت جمهوری اسلامی ایران برای استقرار و افتتاح مقر اپدیم در ایران بر تسریع در اقامات پیش رو تاكید كرد.
كشورهای عضو اسكاپ در اجلاس سالانه خود كه در مقر سازمان ملل متحد در بانكوك در حال برگزاری است، مبحث توسعه پایدار با محوریت فقر و نابرابری در آسیا و اقیانوسیه را در دو سطح وزرای كشورهای عضو و كارشناسان بررسی می كنند.
35225

1397/02/26
15:26:01
5.0 / 5
4142
تگهای خبر: اقتصاد , بانك , شركت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است