امكان گشایش سپرده ارزی مدت دار در پست بانك فراهم گردید

امكان گشایش سپرده ارزی مدت دار در پست بانك فراهم گردید سیب پال: تهران- مدیرعامل پست بانك ایران اعلام نمود: شعبه های این بانك با هدف كمك به اجرای برنامه های بانك مركزی و رونق اقتصادی كشور، آماده افتتاح حساب سپرده سرمایه گذاری مدت دار ارزی برای اشخاص حقیقی و حقوقی است.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، دولت شامگاه بیستم فروردین سیاست یكسان سازی نرخ ارز را با نرخ هر دلار 4200 تومان آغاز كرد؛ فردای آن روز بانك مركزی در دستورالعملی اجازه افتتاح حساب های سپرده ارزی به بانك ها را داد و از مردم خواست با عنایت به اینكه نگهداری بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن به ارزهای دیگر مصداق قاچاق است، ارز خویش را نزد بانك ها سپرده گذاری كنند و بابت آن سود ارزی دریافت كنند.
بر اساس این اطلاعیه همه اشخاصی كه در گذشته ارز را به صورت اسكناس خریداری نموده اند و در تاریخ صدور این اطلاعیه بیش از 10 هزار یورو یا معادل آن ارز در اختیار دارند، حداكثر تا آخر اردیبهشت ماه فرصت دارند برای سپرده گذاری ارزی یا فروش به بانك ها اقدام نمایند.
زمان بروز بحران ارزی سال های 1390 و 1391 هم نظام بانكی گشایش حساب ارزی را در دستور قرار داد اما سود حساب ها را به ریال پرداخت.
این بار رییس كل بانك مركزی به مردم اطمینان داده سود سپرده های ارزی به همان ارزی كه افتتاح حساب انجام شده است، پرداخت می گردد.
بانك مركزی سقف نرخ سود سپرده های دلاری را پنج درصد و حساب های یورویی را چهار درصد تعیین و به بانك ها اعلام نموده است هر چقدر سپرده ارزی بگیرند، می توانند آن را نزد بانك مركزی سپرده گذاری و سود دریافت كنند.
در همین پیوند، مدیرعامل پست بانك ایران اعلام نمود ارزهای مورد پذیرش در این بانك برای سپرده سرمایه گذاری فقط اسكناس دلار و یورو و حداقل سپرده گذاری هم یك هزار دلار یا یك هزار یورو است.
«خسرو فرحی» اضافه كرد: مدت حساب های سپرده سرمایه گذاری مدت دار ارزی 6 ماهه بوده و درصورت توافق برای دوره های 6 ماهه دیگر قابل تمدید است و بانك پرداخت اصل و سود سپرده ارزی سپرده گذاران هم به صورت ارز را تضمین می نماید.
وی ادامه داد: نرخ سود سالیانه سپرده های مدت دار یورو 5.2 درصد و دلار 5.3 درصد است و درصورت درخواست ابطال سپرده ارزی پیش از سررسید با یورو نرخ سود 0.5 درصد و دلار هم یك درصد قابل محاسبه می گردد.
به گفته وی، به سپرده هایی كه پیش از یك ماه ابطال شود سودی تعلق نمی گیرد.

اقتصام*2078*1961*


1397/02/18
12:35:44
5.0 / 5
4195
تگهای خبر: ارز , اسكناس , اقتصاد , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است