بورس با رشد 25 واحدی به تعطیلات رفت

بورس با رشد 25 واحدی به تعطیلات رفت سیب پال: تهران- شاخص بورس امروز (سه شنبه) با رشد كم رمق 25 پله ای و تثبیت جایگاه 93 هزار و 612 واحدی به استقبال تعطیلات آخر هفته رفت.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، در معاملات امروز 625 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یك هزار و 487 میلیارد ریال در 37 هزار و 135 نوبت داد و ستد شد.
بررسی شاخص های اصلی بازار سرمایه نشان می دهد، شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) كه در آن ارزش سهام شركت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد، هفت واحد بالا رفت، اما شاخص كل (هم وزن) كه در آن ارزش و وزن همه شركت های بزرگ و كوچك در محاسبه شاخص كل، یكسان در نظر گرفته می شود، سه واحد افت كرد.
شاخص قیمت (هم وزن) 2 واحد پایین آمد؛ این شاخص مبین سطح عمومی قیمت سهام شركت های پذیرفته شده در بورس است. اما شاخص آزاد شناور 11 واحد صعودی شد؛ این شاخص بخشی از سهام قابل معامله شركت ها در بورس را نشان داده است.
شاخص بازار اول (مختص به شركت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) 11 واحد كاهش پیدا كرد و در مقابل، شاخص بازار دوم بورس 210 واحد تقویت شد.

**ادامه صدرنشینی فلزات اساسی و خودرو
گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین بورس شد؛ در این گروه 69 میلیون سهم به ارزش 142 میلیارد ریال داد و ستد شد. گروه خودرو به ارزش 118 میلیارد ریال و فرآورده های نفتی به ارزش 77 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
در رده چهارم معاملات امروز، گروه بانكی با داد و ستدی به ارزش 70 میلیارد ریال قرار گرفت؛ گروه كانی های فلزی هم با معاملاتی به ارزش 49 میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود كرد.
در معاملات امروز، نمادهای آپ (آسان پرداخت پرشین)، شبندر (پالایش نفت بندرعباس)، فولاد (فولاد مباركه) و شتران (پالایش نفت تهران)، تاثیر مثبت بر شاخص داشت. اما رانفور (خدمات انفورماتیك)، بیشترین تاثیر منفی را بر شخص وارد كرد.

**صعود 4 واحدی فرابورس
شاخص فرابورس (آیفكس) هم امروز با رشد چهار واحدی در جایگاه یك هزار و 57 واحدی قرار گرفت.
در معاملات امروز فرابورس، بیش از 244 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش یك هزار و 231 میلیارد ریال در 24 هزار نوبت خرید و فروش شد.
امروز نمادهای مارون (پتروشیمی مارون)، سرچشمه، ذوب (ذوب آهن) و خراسان (پتروشیمی خراسان) بیشترین تاثیر مثبت را وارد كرد، در مقابل وگردش (بانك گردشگری) و شاوان (پالایش نفت لاوان) بالاترین فشار منفی را وارد كرد.

اقتصام**2022*2025


1397/02/12
14:36:38
5.0 / 5
4123
تگهای خبر: ارز , بازار , بانك , بورس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است