شاخص بورس به كانال 93 هزار واحدی عقب نشینی كرد

شاخص بورس به كانال 93 هزار واحدی عقب نشینی كرد سیب پال: تهران- شاخص بورس امروز (یكشنبه) 478 پله افت كرد و در جایگاه 93 هزار و 805 واحدی ایستاد.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، گروه فلزات اساسی در معاملات امروز صدرنشین بورس شد؛ در این گروه 41 میلیون سهم به ارزش 117 میلیارد ریال داد و ستد شد. گروه خودرو به ارزش 92 میلیارد ریال و شیمیایی به ارزش 86 میلیارد ریال جایگاه های بعدی را به خود اختصاص دادند.
در رده چهارم معاملات امروز، گروه فرآورده های نفتی با داد و ستدی به ارزش 54 میلیارد ریال قرار گرفت؛ گروه بانكی هم با معاملاتی به ارزش 54 میلیارد ریال، رده پنجم را از آن خود كرد.
در معاملات امروز، نمادهای فارس (هلدینگ خلیج فارس)، جم (پتروشیمی جم)، فولاد (فولاد مباركه) و حكشتی (كشتیرانی) بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشت، در مقابل، فملی (ملی صنایع مس) بالاترین تاثیر مثبت را وارد كرد.

**افت دسته جمعی شاخص ها
در معاملات امروز 695 میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش یك هزار و 832 میلیارد ریال در 37 هزار و 283 نوبت داد و ستد شد.
همه شاخص های اصلی بازار سرمایه امروز روندی كاهشی داشت؛ بر این اساس، شاخص قیمت (وزنی - ارزشی) كه در آن ارزش سهام شركت های بزرگ اثر بیشتری بر شاخص می گذارد 151 واحد و شاخص كل (هم وزن) كه در آن ارزش و وزن همه شركت های بزرگ و كوچك در محاسبه شاخص كل، یكسان در نظر گرفته می شود، 93 واحد افت كرد.
شاخص قیمت (هم وزن) 69 واحد پایین آمد. این شاخص مبین سطح عمومی قیمت سهام شركت های پذیرفته شده در بورس است. همینطور شاخص آزاد شناور هم 443 واحد نزولی شد؛ این شاخص مبین بخشی از سهام قابل معامله شركت ها در بورس است.
شاخص بازار اول (مختص به شركت های بهتر از نظر سرمایه، سودآوری و درصد سهام آزاد شناور) 229 واحد و شاخص بازار دوم بورس هم یك هزار و 600 واحد كاهش پیدا كرد.

** عقبگرد 3 واحدی آیفكس
شاخص فرابورس (آیفكس) هم امروز با افت سه واحدی در جایگاه یك هزار و 51 واحدی ایستاد.
در معاملات امروز فرابورس، بیش از 138 میلیون سهم و اوراق بهادار به ارزش 2 هزار و 692 میلیارد ریال در 25 هزار نوبت خرید و فروش شد.
امروز نمادهای سرچشمه (سرمایه گذاری مس سرچشمه)، ذوب (ذوب آهن)، شرانل (نفت ایرانول) و شپاس (نفت پاسارگاد) با افت خود بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشت، اما میدكو بیشترین تاثیر مثبت را اعمال كرد.
اقتصام**2022**2025


1397/02/09
23:43:55
5.0 / 5
4698
تگهای خبر: ارز , بازار , بورس , معاملات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است