كشاورزان زنجانی محصولات زراعی بهاره را بیمه كنند

كشاورزان زنجانی محصولات زراعی بهاره را بیمه كنند سیب پال: زنجان - معاون خدمات صندوق بیمه ای بانك كشاورزی استان زنجان اظهار داشت: كشاورزان این استان كه محصولات زراعی بهاره كشت می كنند در اسرع وقت نسبت به بیمه كردن آنها اقدام نمایند.


رامین موسی خانی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه كرد: بیمه از راهكارهایی است كه می تواند بخشی از خسارت ها را جبران كند و كشاورزان نباید از بیمه محصولات كشاورزی خود كوتاهی كنند.
وی تصریح كرد: كشاورزانی كه اقدام به كشت محصولات زراعی بهاره از قبیل پیاز، ذرت علوفه ای، آفتابگردان، سیب زمینی، لوبیای آبی، برنج و گوجه فرنگی در فضای باز می كنند، این محصولات خویش را بیمه كنند.
به گفته معاون خدمات صندوق بیمه ای بانك كشاورزی استان زنجان، صدور مهلت بیمه نامه برای پیاز بهاره، 15 اردیبهشت، ذرت علوفه ای و آفتابگردان هم تا آخر همین ماه است.
موسی خانی، آخر مهلت صدور بیمه نامه برای سیب زمینی بهاره را 15 خرداد، لوبیای آبی، برنج و گوجه فرنگی در فضای باز را هم تا آخر همین ماه اعلام نمود.
وی تصریح كرد: در سال زراعی 96 – 97، 11 میلیون و 954 هزار و 362 قطعه طیور، 45 هزار و 116 راس دام، 133هزار و 292 هكتار از زمین های زراعی، 10 هزار و 648 هكتار از باغات در استان زنجان تحت پوشش بیمه قرار گرفته اند.
به گفته معاون خدمات صندوق بیمه ای بانك كشاورزی استان زنجان، به صدور بیمه نامه در سال زراعی 95 – 96 توسط این صندوق در بخش های دامی، زراعی، باغی و طیور این استان 14 هزار و 51 فقره بود كه این میزان در سال زراعی 96 – 97 به 21 هزار و 353 مورد افزایش یافت.
موسی خانی ادامه داد: با كاهش دما و بارش برف در ایام پایانی فروردین امسال خسارت زیادی به محصولات باغی استان زنجان وارد شد كه بلافاصله كارشناسان برای برآورد دقیق میزان خسارت به مناطق مختلف استان اعزام شدند و هم اكنون در حال بررسی هستند.
وی یادآوری كرد: بر مبنای گزارش های نخست، برخی از محصولات باغی همچون گردو و بادام استان زنجان 100 درصد خسارت دیده است.
معاون خدمات صندوق بیمه ای بانك كشاورزی استان زنجان ادامه داد: با عنایت به اینكه درختان میوه در شرایط فعال و گل دهی بودند بارش برف ناگهانی و سرما به انواع درختان میوه در استان صدمه شدیدی وارد كرد.
موسی خانی اعلام نمود: صندوق بیمه ای بانك كشاورزی استان زنجان بخشی از خسارت های سرمازدگی كه در تعهدات این صندوق است را با تخصیص اعتبار بعنوان غرامت به كشاورزانی كه محصولات خویش را بیمه كرده اند، پرداخت می كند.
وی ادامه داد: صندوق بیمه بانك كشاورزی استان زنجان طی چندین سال متوالی به صورت متوسط بیش از پنج برابر حق بیمه دریافتی از كشاورزان را بعنوان غرامت پرداخت كرده است.
معاون خدمات صندوق بیمه ای بانك كشاورزی استان زنجان اظهار داشت: 65 تا 70 درصد از منابع این صندوق توسط دولت تامین می گردد.
موسی خانی با تاكید بر ضرورت بیمه محصولات كشاورزی اضافه كرد: این استان طی پنج سال قبل شاهد تغییر اقلیم و خسارت های سرمازدگی بود.
وی از همه كشاورزان استان زنجان كه محصولات آنها در اثر سرمای دیر رس بهاره خسارت دیده است خواست، برگه درخواست خسارت را به همراه بیمه نامه به شعبه های بیمه ای بانك كشاورزی و یا نمایندگان خدمات بیمه ای در استان زنجان تحویل دهند.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، سرمای دیررس بهاره به 288 هزار تن محصول باغی در 41 هزار و 300 هكتار، محصولات زراعی در 160 هكتار به میزان 820 میلیارد ریال در استان زنجان خسارت وارد كرد.
سال گذشته سطح سرمازدگی باغ های استان 38 هزار و 359 هكتار بود كه طبق برآوردهای انجام گرفته 500 هزار تن محصول باید تولید می شد كه 20 درصد آن معادل 109 هزار و 576 تن محصول به ارزش 293 میلیارد تومان بدلیل سرمازدگی از بین رفت.
7325/6085


1397/02/04
16:05:17
5.0 / 5
4163
تگهای خبر: بانك , بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است