عضو كمیسیون اقتصادی مجلس :

افزایش نرخ ارز از دغدغه های دولت می باشد

افزایش نرخ ارز از دغدغه های دولت می باشد سیب پال: كرمان- عضو كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزایش نرخ ارز را یكی از دغدغه های مهم دولت برشمرد و اظهار داشت: دولت تلاش دارد كه تثبیت نرخ ارز صورت گیرد.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، محمود بهمنی روز پنجشنبه در نشست مشترك كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ستاد اقتصاد مقاومتی و فعالان اقتصادی استان كرمان با حضور وزیر اقتصاد و دارایی اضافه كرد: ما باید همه اقدامات خویش را متناسب با شرایط برنامه ریزی نماییم و امروز شاهد سرمایه گذاری های خوبی در استان كرمان هستیم.
وی ادامه داد: همه ما اركان حكومتی و بخش خصوصی باید با هم همراه باشیم، همه یك حرف بزنیم و یك تصمیم بگیریم تا اثرات لازم را داشته باشد.
وی با اشاره به اینكه برای استان كرمان هم باید متناسب با شرایط و جغرافیای آن برنامه ریزی كرد، ادامه داد: كرمان قطب گردشگری كشور است و باید از این ظرفیت استفاده لازم صورت گیرد زیرا گردشگری هم نوعی كالای ایرانی است.
وی بیان كرد: با عنایت به تغییرات نرخ ارز، صادر كنندگان باید پیش بینی های لازم را داشته باشند و دولت هم لازم است كه مشوق های صادراتی را عرضه كند تا صادر كنندگان تشویق شوند.
بهمنی اظهار داشت: نباید خوشحال بود كه بیكاری را در یك استان كاهش داده ایم بلكه باید بیكاری را در سطح كشور كاهش دهیم.
وی ادامه داد: آمار رسمی بیكاران در كشور سه میلیون و 500 هزار نفراست و باید با برنامه منجسم این نرخ را كاهش داد.
وی بر توسعه صادرات تصریح كرد و اظهار داشت: نباید بخش صادرات را به تنهایی دید و باید همه موارد را در كنار هم بینیم و برای آن برنامه ریزی هدفمند داشته باشیم.
رییس كمیته مالیاتی كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم در این نشست با اشاره به اینكه استان كرمان دارای مجمع نمایندگان بسیار خوبی است، اظهار داشت: از برنامه های انسجام استان بسیار لذت بردیم.
محمود شكری ادامه داد: لذت كار توسعه ای استان در این است كه مردم نمایندگان خوبی را انتخاب كرده اند كه به حاشیه ها توجهی ندارند و همه در یك كشتی نشسته ایم.
وی تصریح كرد: دنیا به این نتیجه رسیده كه توسعه به معنای فكر است و سرمایه خیلی از كشورهای موفق اقتصادی، فكر است.
وی اضافه كرد: مالیات باید باعث توسعه كشور باشد و اینكه همه ناراضی هستند، نشان داده است كه یا فرهنگ مالیاتی مشكل دارد، یا قانون مشكل دارد و یا در اجرا مشكل داریم.
وی بیان كرد: نسبت مالیات به درآمد دولت و اعتبارات كشور 20 درصد است اما رشد میله ای است و در كنار آن رشد هزینه های دولت هم میله ای است.
نماینده مردم تالش در مجلس شورای اسلامی با تاكید بر اینكه اشتغال باید در بخش خصوصی تولید شود، اظهار داشت: استخدام های پنهانی در ادارات هزینه های دولت را بالا می برد و باعث نارضایتی مردم می گردد.
وی ادامه داد: باید به نفع تولید كننده حركت نماییم و این كار در استان كرمان در دست انجام است.
عضو دیگر كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی هم اظهار داشت: استان كرمان با داشته های تاریخی و اقتصادی خود می تواند در كشور پیشتاز باشد.
زهرا سعیدی ادامه داد: در زمانی قرار گرفته ایم كه فرصت خطا نداریم و باید راه های درست را شناسایی و اجرایی نماییم.
نشست مشترك كمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، ستاد اقتصاد مقاومتی و فعالان اقتصادی استان كرمان با حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی در هتل پارس كرمان برگزار گردید و نمایندگان بخش خصوصی هم به بیان دغدغه های خود پرداختند.
7440/ 5054


1397/01/31
21:28:48
5.0 / 5
4295
تگهای خبر: ارز , اقتصاد
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است