سامانه جامع ثبت اطلاعات سهامداران بورس رونمایی گردید

سامانه جامع ثبت اطلاعات سهامداران بورس رونمایی گردید سیب پال: تهران- سامانه جامع ثبت اطلاعات مشتریان (سجام) با هدف یكپارچه كردن همه اطلاعات سهامداران امروز(چهارشنبه) با حضور رییس سازمان بورس و اوراق بهادار رونمایی گردید.


به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، «شاپور محمدی» امروز در حاشیه یازدهمین نمایشگاه بورس، بانك و بیمه اظهار داشت: فعالان در این سامانه با تنها یكبار وارد كردن اطلاعات، می توانند از مزایای سایر شركت ها استفاده كنند و نیازی به وارد كردن اطلاعات در دیگر نهادها نیست.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اضافه كرد: با شروع به كار این سامانه، از سهامداران فرمی برای احراز هویت دریافت نمی گردد و سرمایه گذاران با ثبت نام در آن می توانند به همه خدمات بازار سرمایه دسترسی داشته باشند.
وی این سامانه را برنامه ای جامع و متمركز دانست كه می تواند علاوه بر داشتن اطلاعات سهامداران، مسئولیت خودكار فرآیند جمع آوری و مدیریت اطلاعات مشتریان بازار سرمایه را هم برعهده داشته باشد.
محمدی ادامه داد: با راه اندازی این سامانه، نه تنها شاهد تسهیل در گردآوری اطلاعات سهامداران هستیم، بلكه با تجمیع اطلاعات و سوابق معاملاتی، شفافیت بازار هم با رشد قابل توجهی همراه خواهد شد.
وی سجام را در دسته سامانه های زیرساختی بازار سرمایه دانست و اضافه كرد: هدف این سامانه كسب درآمد نیست و به لحاظ گستردگی عرضه خدمات هم سامانه ای ملی به حساب می آید.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، سجام مورد تایید و تحت نظارت كمیته مبارزه با پولشویی سازمان بورس و اواراق بهادار است و پیش بینی شده كه با راه اندازی این سامانه، گشایش قابل توجهی در ثبت نام فعالان بازار سرمایه فراهم شود؛ البته میلیون ها سهامدار می توانند با ثبت نام در این سامانه به همه خدمات بازار سرمایه دسترسی پیدا كنند.

اخبار اقتصادی ایرنا در تلگرام: IRNAeco@
اقتصام **2022*1070** 2023


1397/01/30
15:40:36
5.0 / 5
4344
تگهای خبر: اقتصاد , بازار , بورس , سهام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است