فعالیت صندوق قرض الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر غیرقانونی است

فعالیت صندوق قرض الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر غیرقانونی است سیب پال: تهران- بانك مركزی بار دیگر اعلام نمود: موسسه قرض الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر هیچگونه مجوزی از این نهاد ندارد و فعالیتش در سراسر كشور غیرقانونی است.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا از بانك مركزی، با وجود اطلاعیه روزهای پنجم و نهم آذرماه 1396 درباره غیرقانونی بودن فعالیت موسسه قرض الحسنه خاتم الانبیاء قائمشهر، این موسسه همچنان با عنوان صندوق قرض الحسنه به فعالیت خود ادامه داده است.
بانك مركزی به اطلاع هموطنان می رساند كه این موسسه، به صورت غیرقانونی اقدام به صدور و انتشار برگه گواهی سپرده سرمایه گذاری، برگه گواهی بازپرداخت وجوه و ضمانتنامه بانكی همراه با درج عبارت جعلی «تحت نظارت بانك مركزی» كرده كه این اوراق فاقد اعتبار و وجاهت قانونی و مغایر با قوانین و مقررات است.
این بانك از هموطنان خواسته است، برای جلوگیری از به مخاطره افتادن اموال خود، از هرگونه ارتباط با موسسه بخصوص افتتاح سپرده و دریافت گواهی در قبال فروش اموال منقول و غیرمنقول و پذیرش گواهی های موصوف از اشخاص ثالث، تحت هرعنوان اعم از ثمن معامله و ضمانت خودداری كنند.
بر اساس اعلام بانك مركزی، جلوگیری از ادامه فعالیت این صندوق و تعقیب قانونی مدیران و اشخاص مرتبط در تخلفات صورت گرفته، با استفاده از مراجع قضایی و انتظامی در حال پیگیری است.
بر اساس قوانین پولی و بانكی كشور، صندوق های قرض الحسنه صرف مجاز به جذب و قبول سپرده (وجوه) به صورت حساب پس انداز قرض الحسنه، بدون پرداخت بهره و پرداخت تسهیلات (وام) به صورت قرض الحسنه با حداكثر كارمزد چهار درصد در سال بوده و مجاز به افتتاح و قبول سپرده به صورت حساب سپرده پس انداز جاری (دسته حواله ای)، حساب سپرده سرمایه گذاری مدت دار و صدور اوراق گواهی سپرده، اوراق گواهی بازپرداخت و صدور ضمانتنامه بانكی نیستند.
هموطنان برای اطلاع از فهرست بانك ها و نهادهای پولی دارای مجوز بانك مركزی، می توانند به بخش بانك ها و نهادهای پولی مجاز در پایگاه اطلاع رسانی بانك مركزی به آدرس www.cbi.ir رجوع كنند.
اخبار اقتصادی ایرنا در كانال تلگرام: IRNAeco@
اقتصام **1070**2025


1397/01/28
15:19:54
5.0 / 5
4288
تگهای خبر: بانك , بانك مركزی , سپرده
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است