قیمت سكه كاهش پیدا كرد

قیمت سكه كاهش پیدا كرد به گزارش سیب پال قیمت سكه تمام كه روز گذشته به دنبال نوسانات دلار تا مرز دومیلیون تومان پیش رفته بود، با بیان نرخ ۴۲۰۰ تومان برای دلار امروز با افت ۲۰۰ هزار تومان در بازار معامله شد.طی روزهای گذشته قیمت سكه تمام افزایش پیدا كرد، تا جایی كه تا مرز دو میلیون تومان هم پیش رفت كه دلیل آن از جانب دست اندركاران بازار افزایش تقاضای خرید و افزایش نرخ دلار عنوان شد. نهایتا شب گذشته اسحاق جهانگیری - معاون اول رییس جمهور - در انتها جلسه فوق العاده ستاد اقتصادی دولت برای مدیریت بازار ارز كه به ریاست رئیس جمهوری برگزار شد، اعلام نمود كه تصمیم بر این شده كه دلار تك نرخی شود و همه آن را با قیمت ۴۲۰۰ تومان خرید و فروش كنند.
طبق اعلام دولت، فروش دلار با قیمتی غیر از ۴۲۰۰ تومان قاچاق به حساب می آید و با خریداران و فروشندگان برخورد خواهد شد.
با توجه به اینكه قیمت ارز و تصمیمات آن مسقیم روی بازار سكه و طلا تاثیر دارد، به تبع این تصمیم دولت برای بازار ارز، انتظار می رود كه بازار طلا هم دچار تغییر و تحولاتی شود كه به قول دست اندركاران این بخش، بازار طلا امروز بامداد با كاهش قیمت كار خویش را شروع كرده است؛ به گونه ای كه سكه تمام طرح جدید ۲۰۰ هزار تومان كاهش قیمت یافته است.
محمد كشتی آرای - عضو اتحادیه فروشندگان طلا و جواهر - به ایسنا اظهار داشت: امروز بعد از تك نرخی شدن ارز و كاهش آن تا قیمت ۴۲۰۰ تومان، قیمت سكه تمام ۲۰۰ هزار تومان كاهش پیدا كرده و نیم سكه هم حدود ۱۰۰ هزار تومان ارزان شده است.
به گفته وی، هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۱۵ هزار تومان ارزان شده است.
كشتی آرای توضیح داد: هم اكنون هنوز بازار طلا آنچنان كه باید شفاف نیست، چون كه داد و ستدها در شهرستان ها هنوز شروع نشده و باید پس از شروع شدن داد و ستدهای كشور در بازار طلا دید چه اتفاقاتی می افتد. اما در كل با تك نرخی شدن دلار، قیمت سكه و طلا روند كاهشی را از سر گرفته است.
عضو اتحادیه طلا و جواهر درباره وضعیت بازار ارز هم اظهار داشت: در بازار ارز همچنان قیمتی برای خرید و فروش وجود ندارد و باید مقداری زمان بگذرد تا ببینیم بازار به كدام سمت می رود اما در كل به آینده بازار خوش بین هستیم.
وی در انتها به مردم سفارش كرد در شرایط التهاب بازار دست به خرید و فروش نزنند و هیجانی درباره سرمایه گذاری های خود تصمیم نگیرند.


 

1397/01/21
20:04:59
5.0 / 5
4252
تگهای خبر: ارز , بازار , دلار , فروش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است