سیف: بانك های ایرانی با استانداردهای نوین منطبق می شوند

سیف: بانك های ایرانی با استانداردهای نوین منطبق می شوند سیب پال: تهران- رئیس كل بانك مركزی اظهار داشت: عملیات انطباق بانك های ایرانی با استانداردهای نوین گزارشگری مالی (IFRS) و مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم در حال انجام می باشد.


به گزارش روز پنج شنبه ایرنا از بانك مركزی، «ولی الله سیف» در دیدار با «استفان اینگوس» رئیس كل بانك مركزی سوئد درباره بهبود شرایط ایران در گروه ویژه مالی (FATF) اظهار داشت: با عنایت به مجموعه اقدامات انجام شده در مورد مبارزه با پولشویی و تامین مالی تروریسم، امیدواریم در اجلاس آتی«FATF» شرایط ایران به حالت عادی برگردد.
وی اضافه كرد: رتبه ریسك اعتباری (OECD) ایران هم بهبود یافته است و تلاش می نماییم با تداوم روند مثبت كنونی، از رتبه پنجم به چهارم ارتقا پیدا نماییم.
رئیس بانك مركزی تصریح كرد: كوشش برای تبدیل دارایی های منجمد بانكی به دارایی های جاری، یكی از مهمترین اهداف آتی بانك مركزی است.
وی در تشریح دستاوردهای اقتصادی ایران در خلال چند سال گذشته، اظهار داشت: پیش بینی می نماییم كه اقتصاد ایران امسال چهار درصد رشد داشته باشد همینطور اصلاح نظام بانكی ایران را هم در دستور كار بانك مركزی قرار دارد و اقدامات مناسبی هم در این زمینه انجام شده است.
سیف در ادامه مشاركت كشور سوئد در مگاپروژه نوسازی ناوگان حمل و نقل ایران را زمینه ساز گسترش همكاری های تجاری و بانكی میان دو طرف عنوان نمود.
وی اضافه كرد: مشاركت شركت های تولید كامیون سوئدی در این پروژه، می تواند آغازگر روابط كارگزاری بانكی بین دو كشور باشد.
سیف تصریح كرد: نوسازی و توسعه ناوگان حمل و نقل ایران، ظرفیت سرمایه گذاری به ارزش حدود پنج میلیارد یورو ظرف سه سال آینده را دارد و در صورت تأمین مالی این پروژه توسط طرف سوئدی، ضمن گسترش همكاری های تجاری دوجانبه، مسیر ارتباطات بانكی هم گشوده خواهد شد.
«استفان اینگوس» رییس كل بانك مركزی سوئد هم در این دیدار ضمن مثبت ارزیابی كردن مذاكرات انجام شده با مدیران عامل و اعضای هیأت مدیره شبكه بانكی ایران اظهار داشت: مسیر حركت نظام بانكی ایران صحیح است.
وی اضافه كرد: بانك های ایرانی گام های مثبتی در زمینه تطبیق با استانداردهای روز بانكداری برداشته اند كه امیدوارم در اجرا هم موفق باشند.
این مقام عالی رتبه سوئدی خاطرنشان كرد: ثبات و رشد اقتصادی و تطبیق با استانداردهای بین المللی، لازمه تعامل و تجارت با دنیاست.
رییس كل بانك مركزی سوئد اضافه كرد: در شرایطی كه جریان آزاد سرمایه در جهان وجود دارد، رعایت قوانین مشترك بین المللی پیش شرط توسعه روابط است.
وی با بیان آمادگی در مورد انتقال دانش و كمك های فنی مشترك بین بانك های مركزی ایران و سوئد اظهار داشت: موضوعاتی مانند ثبات پولی و مالی، سازماندهی واحدهای كاری، اطلاع رسانی و سیاستگذاری پولی می توانند مورد بحث و تبادل قرار گیرند.
اخبار اقتصادی ایرنا در كانال تلگرام: IRNAeco@
اقتصام*9132*2017


1397/01/19
14:28:40
5.0 / 5
4102
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بانك , بانك مركزی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است