در پیام نوروزی؛

رئیس بانك مركزی: ساماندهی موسسات غیرمجاز مهمترین دستاورد در سال 96 بود

رئیس بانك مركزی: ساماندهی موسسات غیرمجاز مهمترین دستاورد در سال 96 بود سیب پال: تهران - رئیس كل بانك مركزی در پیام نوروزی خود با اشاره اجرای سیاست های انضباط پولی تاكید كرده است: بی گمان مهمترین دستاورد بانك مركزی در سال 1396، ساماندهی موسسات اعتباری غیرمجاز بود كه پیش از این نقش بسیار مخربی در نظام پولی كشور داشته و تهدیدی جدی برای ثبات مالی و اقتصاد كشور به حساب می آمدند.


به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا والی الله سیف در بخشی از این پیام كه روز سه شنبه منتشر گردید تصریح كرده است كه مایه مسرت و شادمانی است كه با تلاش های صورت گرفته نه تنها مشكل غالب سپرده گذاران این موسسات حل شده، بلكه سال 1397 را در شرایطی آغاز خواهیم كرد كه هیچ موسسه غیرمجازی در بازار پول كشور فعال نیست.
وی می افزاید: اقتصاد كشور در سالی كه گذشت دستاوردها و تحولات قابل توجهی را تجربه كرد، در این میان بانك مركزی توانست با وجود مشكلات و چالش های پیش رو به توفیقات چشمگیری دست یابد. به دنبال اتخاذ سیاست های منضبطانه پولی و مالی و تحكیم ثبات و آرامش در اقتصاد كشور، نرخ تورم بعد از گذشت ربع قرن در سال 1395 تك رقمی شد. خوشبختانه با اقدامات صورت گرفته، این دستاورد در سال 1396 هم تداوم یافت و نرخ تورم در انتها سال جاری هم در سطوح تك رقمی حاصل خواهد شد.
او ادامه می دهد: در جهت فرمایشات مقام معظم رهبری و تاكیدات معظم له بر پیاده سازی اهداف اقتصاد مقاومتی، همچون سال گذشته، سیاست های اعتباری بانك مركزی در سال 1396 هم بر پشتیبانی از فعالیت های تولیدی با تاكید ویژه بر تامین سرمایه در گردش واحدهای تولیدی وتامین مالی واحدهای كوچك و متوسط متمركز بود كه نتایج آن در بهبود رشد غیرنفتی اقتصاد و تولید فرصت های شغلی جدید نمود یافت.
به گزارش روابط عمومی بانك مركزی سیف در قسمتی از این پیام یادآورشد: علی رغم التهابات بازار ارز در ماه های پایانی سال، به دنبال تمهیدات بانك مركزی روند رو به رشد نرخ ارز كه عمدتاً ریشه در عوامل غیراقتصادی داشت، مهار گردید. بانك مركزی تلاش خواهد نمود تا در سال آینده هم ثبات بازار ارز را در سطحی مناسب و متناسب با اقتضائات اقتصاد كلان تامین كند.
در پیام مدیركل بانك مركزی نوشته شده است: علاوه بر حوزه های سیاستی، بانك مركزی توفیقات قابل توجهی هم در حوزه های عملیاتی حاصل كرد كه در این خصوص می توان به اقداماتی نظیر پیاده سازی سامانه نسیم و انتقال بخش زیادی از حساب های دولتی به بانك مركزی با هدف شفاف سازی عملیات مالی دولت، استقرار سامانه صیاد با هدف بهبود افزایش ضرایب امنیتی چك و افزایش اعتبار و كارایی این ابزار مهم پرداخت، ارتقای كیفیت و شفافیت گزارشگری مالی بانك ها با استفاده از پیاده سازی استانداردهای گزارشگری مالی بین المللی (IFRS)، بهبود روابط كارگزاری بانك ها و تقویت روابط بین المللی بانكی و.... اشاره نمود.
سیف ابراز امیدواری كرده است كه در پرتو توجهات حضرت حق، در سال جدید در كنار نزول بركات الهی و به پشتوانه تلاش و كوشش مجدانه پرسنل ساعی، خدوم و پركار نظام بانكی بتوانیم ضمن تقویت همه جانبه اقتصاد كشور، مسیر سعادت و بهروزی ملت شریف ایران را هموارتر از پیش سازیم.
اقتصام** 1108** 1823


1397/01/03
12:12:28
5.0 / 5
4336
تگهای خبر: ارز , اقتصاد , بازار , بانك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است