روستاییان بالای 18 سال برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی آذربایجان غربی اقدام نمایند

روستاییان بالای 18 سال برای عضویت در صندوق بیمه اجتماعی آذربایجان غربی اقدام نمایند سیب پال: ارومیه- مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی روستایی و عشایری آذربایجان غربی اظهار داشت: تمامی روستاییان و عشایر و كشاورزان بالای 18 سال سن با رجوع به كارگزاری های بیمه می توانند برای عضویت در این صندوق اقدام كرده و از خدمات آن بهره مند شوند.


یونس معزز روز سه شنبه در نشست مشورتی دهیاران شهرستان چالدران اضافه كرد: دهیاران باید در این خصوص برای روستاییان و كشاورزان و عشایر اطلاع رسانی كنند تا این افراد بتوانند در زمان تهدید معیشت خانواده با عزت و كرامت از مزایایی كه صندوق بیمه اجتماعی روستایی وعشایری فراهم نموده، استفاده كنند.
وی اظهار نمود: اعطای مستمری پیری، مستمری بازماندگان و مستمری از كارافتادگی كلی همچون مزایای این صندوق به حساب می آید.
وی با اشاره به لزوم گسترش بیمه های اجتماعی روستاییان اضافه كرد: مهمترین اهداف این صندوق جلوگیری از مهاجرت روستایی به شهرها، كاهش فاصله طبقاتی، كاهش محرومیت مناطق روستایی و تامین امنیت اجتماعی است.
وی با اشاره به اینكه میزان حق بیمه برای هر نفر به صورت سالیانه و از 2 میلیون و 100 هزار ریال تا چهار میلیون و 800 هزار ریال بستگی به نوع درآمد روستائیان تعیین می شود، اظهار نمود: از خصوصیت های مهم این صندوق، پرداخت 2 برابری حق بیمه توسط دولت و امكان جابه جایی سوابق به بیمه تامین اجتماعی است.
فرماندار چالدران هم در این نشست اظهار داشت: اقدامات دولت تدبیر و امید در توسعه روستاها بر كسی پوشیده نیست و باید دهیاران خدمات دهی دولت در تمامی زمینه های صورت گرفته را اطلاع رسانی كنند.
كریم حسین زاده افزود: دهیاران بعنوان نمایندگان دولت در صف اول خدمت به روستایی ها هستند و باید پیگیر درخواست ها و حل مشكلات روستایی ها باشند.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، در ادامه این نشست از دهیاران فعال در بخش مركزی و دشتك چالدران تجلیل شد.
همچنین در این جلسه حكم بازنشستگی به اعضای بازنشست شده این صندوق اعطا شد.
به گزارش سیب پال به نقل از ایرنا، بیش از 70 هزار نفر در آذربایجان غربی تحت پوشش بیمه اجتماعی روستاییان و عشایر قرار دارند.
چالدران همچون شهرستان های محروم آذربایجان غربی است كه در شمال این شهرستان واقع شده و تا پیش از دولت یازدهم از خیلی از زیرساخت های توسعه محروم بوده است.
بهبود وضعیت راه ها، توسعه زیرساخت های درمانی، آموزشی و بهداشتی همچون بخش های مورد توجه برای ارتقای شاخص های شهرستان چالدران در دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.
8137/2093


1396/12/08
22:28:54
5.0 / 5
4372
تگهای خبر: بیمه , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
جدیدترین مطالب مرتبط در سیب پال
نظرات بینندگان سیب پال در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سیب پال sibPal

سیب پال

اخبار اقتصادی

sibpal.ir - حقوق مالکیتی سایت سیب پال محفوظ است